SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pazar günü Ankara'da G.Birliği deplasmanına çıkacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, futbolcularıyla yaptığı maç toplantılarında 2 ana konuya dikkat çekti.

Galatasaray derbisinden 3 puanla ayrılan takımın zafer sarhoşluğu yaşamasından çekinen başarılı çalıştırıcı, öğrencilerinden ciddiyeti elden bırakmamalarını istedi.

“Evet derbiyi güzel bir futbolla ve 3 puanla tamamladık. Ancak unutmayın ki Galatasaray oynamak isteyen bir rakipti. G.Birliği maçında ise bizim oyunumuzu bozmak isteyen bir rakiple karşılaşacağız. Hem rakibin kilidini açmak zorundayız hem de kontratak yememek için tedbirimizi alacağız. Bir anlamda gerilla taktiği bizi bekliyor. Ciddiyetinizi elden bırakmayın. Şubat ayında yeterince puan kaybettik, artık yarıştan kopmamalıyız” diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, şans bulamadıkları için yüzleri asık olan futbolculara da şu mesajları yolladı:

‘SIRASI GELEN OYNAYACAK'

“Ben de futbolcuydum. Kenarda ya da tribünde oturan futbolcunun nasıl bir ruh hali içinde olduğunu çok iyi bilirim. Ancak kimse ‘Bana neden forma gelmiyor, ben niye oynamıyorum?” diye kara kara düşünüp bunun altına bir sebep aramasın.

Kimin ilk 11'de başladığına sakın ama sakın takılmayın. Zira ben rakibe ve taktiğe göre oyuncu seçimi yapan bir teknik direktörüm. Herkes sırası gelince sahaya çıkacak ve bu formanın hakkını verecek fırsatı bulacak. Önümüzde daha çok uzun bir maraton var. 11 finalimiz mevcut. Bu süreçte önemli olan sizin kendinizi sürekli olarak hazır tutmanız. Kimse küsmesin ve benden forma beklesin.”

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:03,