SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'ın önceki gece eski yönetim kurulu üyeleri Mehmet Cibara, Ümit Özdemir, Şükrü Ergün, Candan Erçetin, Mehmet İpekdokuyan, Ahmet Ocaklı ve Sedat Doğan ile bir araya gelmesi, kulüp içi kulisleri hareketlendirmeye yetti.

Aysal için “Acaba yeniden mi aday olacak?” yakıştırmaları yapılırken 7 yönetim kurulu üyesiyle Les Ottomans Oteli'nde akşam yemeği yiyen Aysal, kırgın olduğunu belirtip, 28 Mayıs'taki Seçimli Genel Kurul'da başkan adayı olmayacağının altını çizdi. Aysal şunları söyledi:

“Ben bu işi Galatasaray için yaptım. Camia bana gerekli desteği vermedi. Kırgınım… Artık başkan olmak gibi bir düşüncem yok. Adaylığım söz konusu değil… Defteri kapadım.

Kongre kararı almama neden olan Divan Kurulu toplantısında üyelerin yaptığı eleştirilere halen kırgınım… Genel kurul ne isterse o şekilde hareket ederiz. Eğer ayrı ibra oylamasında karar kılınırsa, ben çıkıp kendi dönemimi üyelere anlatırım. Hatalarımı da onlara aktarmaktan çekinmem. Endişem yok…

10 milyon dolarlık kasa kolaylığı krizi nedeniyle arasının açık olduğu Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ve yönetimiyle ilgili de Aysal, yemek boyunca tek kelime etmedi.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:10,