SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bunu amatör oyuncu yapmaz

13 Mart 2015

BEŞİKTAŞ çıkmış olduğu bu önemli karşılaşmada basit hatalarının kurbanı oldu. Ben bu statta daha önce çok maç yönettim. Öyle ahım şahım seyirci baskısı olmayan bir deplasman. Tribünlerde coşku var ama seyirci fazla baskı kuramaz. Ve nitekim böyle bir baskının olmadığı ortamda bana göre Beşiktaş'ın, baş altı rakibi karşısında bu kadar kolay yenilmemesi gerekirdi.

SİYAH-BEYAZLILAR, Gökhan Töre'nin yaratıcılığıyla golü buldu. Ama ondan sonra sahada pek bir varlık gösteremediler. Ne rakip kaleye doğru düzgün gidebildiler, ne de baskı yapabildiler. Siyah-beyazlılar öne geçtikten sonra oyunu iyi tutamadı. Üstüne direncini de kaybedince maçın kontrolü tamamen rakibe geçti.

BİR LIVERPOOL DEĞİL

HELE Serdar Kurtuluş'un, penaltı pozisyonunda yaptığı müdahaleyi anlamak mümkün değil. Böyle basit penaltı mı yapılır? Bunu amatör oyuncu yapmaz. Resmen rakibin tuzağına düştü. Savunma oyuncularımız nedense hala ceza alanı içinde rakibe nasıl müdahale edeceklerini çözemiyor. Burada böyle bir müdahaleye ne gerek var? Rakip seni geçse sanki gol mü olacak? Alan savunması yapmayı hala beceremiyorlar. BU maçın sonucuna bakarak kimse hakeme kızmasın. Hakem Beşiktaş açısından dört dörtlük maç yönetti. Necip'i ikinci sarıdan atması gerekirken bunu da yapmadı. Vermiş olduğu penaltı kararında yüzde 100 haklıydı. Her şeye rağmen ben siyah-beyazlıların ikinci maçta Brugge'ü yeneceğine inanıyorum. Yeter ki buna konsantre olsunlar. Bu takım Liverpool'u eliyorsa, Brugge'ü de geçer.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek