SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de derbi galibiyeti tüm kara bulutları dağıtırken, futbolcular da şampiyonluk havasına tamamen girdi.

Bu durum antrenmanlara direkt yansırken, oyuncular arasında forma kapmak için yaşanan kıyasıya rekabet iyice kendini gösteriyor.

Özellikle dün basına kapalı yapılan çalışmaya teknik heyet tam not verdi. Çift kale maçta oyuncuların performansı, istek ve azmi İsmail Kartal'ı fazlasıyla memnun etti. Ayrıca birçok oyuncu da takım çalışmasının ardından günü bireysel antrenmanlarla sürdürdü.

TAŞLAR OYNADI

Samandıra'daki bu olumlu tablo Gençlerbirliği maçı öncesi teknik heyetin işini biraz daha zorlaştırdı. Hem Alper'in dönüşü hem de oyuncuların form seviyesinin bu kadar yükselmesi İsmail Kartal'ı kadro kurma konusunda tatlı bir sıkıntıya soktu.

Fenerbahçe'nin hocası özellikle orta saha ve hücumda kimleri oynatacağına henüz karar veremedi. Tamamen düzelen Alper ile Meireles ve Webo şans beklerken, Dirk Kuyt ve Emre Belözoğlu şu an için yeri garanti olan isimlerin başını çekiyor. Mehmet Topal da iyileşirse takımdaki yerini alacak. Geriye kalan üç pozisyon için ise 5 aday bulunuyor.

Sürekli oynamak isteyen Diego ile maça başladığı takdirde Ankara deplasmanında savunma konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünen Kartal, büyük olasılıkla Meireles'i tekrar takıma monte edecek. Alper'in ise sol kanatta oynaması bekleniyor. Bu durum gerçekleşirse Sow ya da Emenike'den biri kulübeye gelecek. Ayrıca Webo'nun da yine forma giyme ihtimalinin bulunduğu bildirildi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:26,