SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Süper Lig’de Gençlerbirliği ile yapılan maçta yaşananlar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından ağır cezalara çarptırılan Balıkesirspor yöneticilerini duruşmalı toplantıda dinledi.

Yapılan açıklamada, Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ile kulüp idarecileri Salih Zeki Çıkrıkçı, Faruk Demiraslan, Hasan Cengiz Güneş ve Uğur Erol’un hazır bulunduğu duruşmalı toplantıda, ihlallere ilişkin görüntülerin izlendiği aktarıldı.

PFDK tarafından Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk’e, müsabaka hakemine yönelik soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle verilen 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti ve 150 bin lira para cezası ile yine aynı gerekçeyle yönetici Salih Zeki Çıkrıkçı’ya verilen 1 yıl hak mahrumiyeti ve 100 bin lira para cezasının onandığı, bu kararlara yönelik yaptırımın ertelenmesi taleplerinin de reddedildiği aktarıldı.

3 İSMİN CEZASI KALDIRILDI

Balıkesirsporlu idareciler Faruk Demiraslan, Hasan Cengiz Güneş ve Uğur Erol’a PFDK tarafından, müsabaka hakemine yönelik soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle verilen 1’er yıl hak mahrumiyeti ile 100’er bin lira para cezalarının ise müsabaka görevlileri raporlarında yazılı eylemin sportmenliğe aykırılık olarak değerlendirilemeyeceği gerekçesiyle kaldırıldığı ifade edildi.

Yöneticilerden Faruk Demiraslan ve Hasan Cengiz Güneş’e, hakem soyunma odası koridorlarında akredite edilmeden yer almaları nedeniyle verilen 30’ar gün hak mahrumiyeti ile akredite edilmediği alanda yer almaları gerekçesiyle uygulanan 10’ar bin lira para cezalarının ise onandığı vurgulandı.

Öte yandan, PFDK tarafından Bursaspor’a verilen tribün kapatma ve 300 bin lira para cezası ile Bursasporlu futbolcu Volkan Şen’e uygulanan 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 500 lira para cezası da Tahkim Kurulu’nca onandı.

Yayınlanma Tarihi:22:20,