SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sarı-lacivertli ekibe tribün kapatma cezası uyguladı.

Yapılan açıklamada, Galatasaray’ı konuk ettiği derbi maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Fenerbahçe’ye tribün kapatma ve 200 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

Cezanın, ihlalin gerçekleştirildiği okul açık ve Migros tribünlerinde infaz edileceği belirtilirken, Fenerbahçe, Tahkim Kurulu’ndan aksi bir karar çıkmaması durumunda Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş’ı ağırlayacağı derbi maçta bu tribünlere taraftar alamayacak.

Öte yandan sarı-lacivertli ekibin, aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 20 bin lira, yayıncı kuruluşun müsabakadan önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı da 10 bin lira para

Yayınlanma Tarihi:17:16,