SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor, ligde bu hafta oynayacağı Boluspor maçından elde edeceği galibiyetle çıkışa geçmeyi hedefliyor.

Denizlispor, ligde pazar günü deplasmanda oynayacağı Boluspor maçının hazırlıklarını, Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Isınma koşusuyla başlayan antrenman, teknik ve taktik çalışmanın ardından şut çalışmasıyla sona erdi.

Teknik direktör Mehmet Altıparmak, antrenmanın ardından yaptığı açıklamada, telafisi olamayacak çok önemli bir döneme girdiklerini belirtti.

Boluspor maçının da bu açıdan önem taşıdığını ve bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Altıparmak, şunları söyledi:

“Ligin iyi takımlarından birisiyle oynayacağız. Rakibimizin iyi ve kötü yönlerini biliyoruz. Bunları hafta içindeki antrenmanlarda çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı sahaya yansıtarak bir çıkış yakalamamız lazım. Bizim bir havaya ihtiyacımız var. Bunu Boluspor maçında alacağımız 3 puanla yakalayacağımıza inanıyorum.”

“Küme düşmeyeceğiz”

Altıparmak, kaliteli futbolculardan oluşan bir takım olduklarını fakat istenilen çıkışı bir türlü yakalayamadıklarını dile getirerek, bunun da futbolcular üzerinde stres oluşturduğunu ama bunu aşacaklarını kaydetti.

Bu açıdan sıralamadaki yerlerine bakarak “küme düşecekleri” söylemlerine katılmadığını belirten Altıparmak, şöyle konuştu:

“Denizlispor küme düşmeyecek, daha önce de bu türden şeyler yaşadık ve bu süreçlerden Allah’ın izniyle alnımızın akıyla çıktık. Biz çok konuşmayacağız, sadece çalışacağız ve 11 hafta sonra bu konuşmayı yapacağız. Biz o kelimeyi hiç kullanmıyoruz. Biz, bu ligin iyi takımlarından birisiyiz. Bazen psikolojik durumlar, alınan başarısız sonuçlar sizi bu duruma getirebilir. Futbolda her şey var, 5 maç kazanamayabilirsiniz ama sonraki 5 maçta 15 puan da alabilirsiniz, futbol onun için güzel bir spor. Biz takım içinde birlik beraberliği artık yakaladık. Sahada koşan, 3 puan için terinin son damlasına kadar mücadele eden bir takım olacağız.”