SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da Kazım skandalı!

Bursaspor'un Fernandao transferine kaynak yaratmak için satmayı düşündüğü Colin Kazım'ın, kiralık oynadığı Feyenoord'a bedava gidebileceği anlaşıldı.

Güncellenme: 09:41, 12/03/2015
Bursaspor’da Kazım skandalı!

Bursaspor'la ilgili son günlerde en çok konuşulan konu Fernandao'nun bonservisini almak için yönetimin gereken 4 milyon Euro'yu nasıl denkleştireceği…

Camiada, sezon başında Feyenoord'a kiralanan Colin Kazım'ın satışından gelecek paranın bu transferde kullanılacağı yönünde iddialar vardı. Ancak skandal çok geçmeden ortaya çıktı. Fanatik gazetesinde yer alan habere göre Bursaspor Yönetimi sezon başında kadroda düşünülmediği için Hollanda ekibine kiralanan Kazım'ın sözleşmesine kulübü hayli zor durumda bırakacak bir madde koydurdu.

Buna göre Bursaspor'da 2017'ye kadar sözleşmesi bulunan Kazım'ı, Feyenoord Kulübü sezon sonunda kadrosuna katmak istediği takdirde bu transferi bedelsiz olarak gerçekleştirebilecek.

TERİM ÇAĞIRACAK

Bu sezon Hollanda Ligi'nde 20 maça çıkan Kazım, 10 gol attı, takımına 4 asistlik de katkı sağladı. Dolayısıyla Feyenoord, tecrübeli oyuncunun performansından son derece memnun ve ligin tamamlanmasıyla bonservisini bedelsiz olarak almak için gün sayıyor.

Kazım'ın bu başarılı performansını Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in de yakından takip ettiği belirtiliyor. Terim'in, Kazım'ı Hollanda maçı kadrosuna dahil edeceği de gelen haberler arasında…