SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ULEB Avrupa Kupası son 16 turu rövanş maçında Litvanya’dan Lietuvos Rytas’ı 97-81 yenerek adını çeyrek finale yazdıran Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Rytas gibi önemli bir takımı elediğimiz için bir kat daha mutluyum” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, inanılmaz mutlu olduklarını, Pınar Karşıyaka olarak Eurocup’ta ilk kez son 8 takım arasına kaldıklarını söyledi.

2 sezon önce EuroChallenge Kupası’nda başladıkları macerada geldikleri noktadan onur duyduklarını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

“Geldiğimiz noktaya acayip kadrolarla değil, inanarak geldik. Bugün de mükemmel bir oyun oynadık. Hücumda çok iyi yüzdelerle attık, defans kısmı da çok iyiydi. Turnuvanın en skorer ekibine karşı mücadele ettik. Dezavantajlı bir eşleşmede Rytas gibi önemli bir takımı elediğimiz için bir kat daha mutluyum. Artık bundan sonra hem saha içi hem de saha dışı organizasyon anlamında daha yukarıları hedeflemek zorundayız.”

Sarıca, Eurocup’ta sezon başında son 16 turunu hedeflediklerini hatırlatarak, “Bugün adımızı çeyrek finale yazdırdık. Bundan sonraki hedefimiz yarı final. Daha sonra da kim gelirse gelsin final şansını zorlamak” dedi.

Öte yandan müsabakada taraftarların tezahüratları sırasında 126,5 desibel ses düzeyine ulaşıldığı bildirildi.