SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Genç ve yetenekli futbolcuların keşfedilmesini hedefleyen, 31 Mart-5 Nisan tarihleri arasında yapılacak 15. Uluslararası Akdeniz Kupası’nın tanıtımı dolayısıyla katıldığı organizasyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Neymar, takım arkadaşları Messi ve Suarez ile her geçen gün daha iyi bir uyum yakaladıklarını belirtti.

Arjantinli takım arkadaşı Messi’yi “dünyanın en iyi futbolcusu”, Uruguaylı Luis Suarez’i de “en iyilerden biri” olarak tanımlayan Neymar, “Her ikisi de mükemmel futbolcular. Onlarla birlikte oynamak bir onur. Real Madrid’deki Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema üçlüsünden daha iyi olduğumuzu sanıyorum” şeklinde konuştu.

Barcelona’nın teknik direktör Josep Guardiola zamanında, 2009’da yakaladığı büyük başarıyı bu sezon yine elde etmek istediklerini vurgulayan Neymar, “Her 3 kupayı (La Liga, Kral Kupası ve Şampiyonlar Ligi) birden kazanmak, büyük düşler kurmak için gerekli takıma sahibiz” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı futbolcu ayrıca, 22 Mart’ta Nou Camp’ta oynayacakları El Clasico ile ilgili yöneltilen bir soruya ise “Final gibi bir maç. Real Madrid çok iyi bir kadroya sahip, çok zor bir maç ama biz sadece galibiyeti düşünüyoruz ancak önümüzde daha çok maç var” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:17:52,