SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Ekici’yi beğenmemişler!

Mancini ve Prandelli ile transfere 40 milyon Euro yatıran G.Saray'ın, Trabzon'da harikalar yaratan Mehmet Ekici'yi scout ekibinin 'yetersiz' raporu sonrası transfer etmediği ortaya çıktı...

Güncellenme: 10:31, 11/03/2015
Mehmet Ekici’yi beğenmemişler!

İtalyan hocalar Mancini ve Prandelli döneminde G.Saray transfere 40 milyon Euro harcadı ve 16 oyuncuyu kadrosuna kattı. Hamza Hamzaoğlu bu isimlerden sadece Olcan ve Yasin’den verim almayı başardı. Transferde karavana atan sarı-kırmızılı kulüple ilgili ilginç bir gerçek daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz yaz Mehmet Ekici’nin Trabzonspor’a imza atmadan önce G.Saray’a önerildiği ancak scout ekibinin maliyeti 1.5 milyon Euro olan oyuncu için “Yetersiz” raporunu verdiği öğrenildi.

ALINANLAR YARISI BİLE ETMEDİ Prandelli döneminde alınan oyuncuların ligde sergilediği performansın toplamı bile 20 haftada 9 gol 8 asiste ulaşan Mehmet’in yanına yaklaşamıyor. Mehmet aslında Galatasaray’ın kaçırdığı ilk balık değil. Son 2 senede Alper Potuk’la başlayan süreç, Hakan Çalhanoğlu- Emre Can ikilisi ile devam etti. Hakan Arıkan yedek kaleci olarak gelmeye hazırdı ama yıllık 1.3 milyon Euro garanti ücrete Sinan Bolat kadroya katıldı.

Sabah