SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Karşımızda iyi bir takım var”

Beşiktaş'ta Bilic ve Serdar Kurtuluş, Club Brugge ile oynayacakları mücadele öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:57, 11/03/2015
“Karşımızda iyi bir takım var”

Beşiktaş’ta oyunculardan Serdar Kurtuluş ve teknik direktör Slaven Bilic, Club Brugge ile oynayacakları mücadele öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Brugge’ü değerlendiren Bilic, “Karşımızda iyi bir takım var. Otelde takımla birlikte ilk analiz toplantımızı yaptık. Maçlarını izledik. Yakın dönemdeki maçlara odaklandık. Brugge liginin lideri ve kupada finalist. AVrupa Ligi’nde kaybetmemişler. Karşımızda sağlam bir takım var. Fiziksel kapasitesi ve dayanıklılığı ile dikkat çekiyorlar. Ofansif olarak etkililer. İyi bir takım ruhuna sahipler. Yaratıcı oyuncuları var. Bu aşamada kolay bir rakip yok. Kolay bir maç olmayacak. %99’u rövanşta belli olacak” dedi.

RAKİP TEKNİK ADAM İÇİN

Brugge teknik direktörü Preud’homme’yi arkadaşı Stanic’e sorduğunu belirten Hırvat hoca, “Gerçekten iyi bir kaleciydi. Ben o dönem hayranıydım. Yakım arkadaşım Stanic kendisi ile birlikte oynadı. Onunla ilgili söylediği en ilginç şey, maç Pazar günüyse Preud’homme Perşembe’den hazırlanmaya başlardı. Hoca olarak en iyilerden biri. Çok iyi bir takım yaratmış. Çok iyi bir iş çıkarıyor. Ben de bu yolda ona başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“ŞANSLAR 50-50”

Maçın ortada olduğunu belirten Bilic, “Maçlarımızın büyük kısmında çok büyük performanslar gösterdik. Büyük takımlara karşı gösterdiğimiz iyi performanslar özgüvenimizi yükseltti. Bu tip takımlara karşı başa baş mücadele edebileceğimizi gösterdik. Liverpool’u yendik kim gelirse gelsin diye düşünmek bir taraftan da tehlikeyi beraberinde getiriyor. En az bu seviyede oynayabilirsek çok ciddi şansımız var. Brugge kağıt üzerinde Arsenal, Liverpool değil. Ama şanslar 50-50. Belçika ve Türkiye ligleri üst düzey ligler değil ama beraber aynı kategoride gösterilebilrler. Brugge’le sakat oyuncularla ilgili de benzerlikler taşıyoruz.” şeklinde yorum yaptı.

SERDAR: “DÜZELTMEMİZ LAZIM”

İlk olarak sözü devralan Serdar ise, “Kendi liginde zirvede. Çok zorlu bir maç olacak. İyi konsantre olduk. Bu maçtan iyi bir sonuç alıp ikinci maça avantajı elde etmek istiyoruz. Taraftarının desteğini arkasına alıp oynayan bir takım. Umarım buradan iyi bir sonuçla döneriz. Son dönemde baktığımızda takım içinde farklılıkları hissedebiliyoruz. Oynarken galip gelebilmek lazım. Konsantre eksikliği oluyor. Bunu düzeltmemiz lazım” ifadelerini kullandı.