SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu sahasında Medicana Sivasspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’da teknik direktör Hikmet Karaman, akıllı ve sabırlı oynamaları gerektiğini, bir golün değerinin üç puan olduğunu söyledi.

Karaman, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Medicana Sivasspor’un iyi futbol oynamaya çalışan bir takım olduğunu, Atıf, Cicinho ve Burhan Eşer’in son derece etkili oyuncular olduğunu ifade etti.

Adem Koçak ve Kadir Pekmezci’nin deneyimli, Costa’nın ileri iyi çıkan bir defans oyuncusu olduğunu vurgulayan Karaman, bu manada son haftalarda çıkış yakalayan iyi bir takım ile oynayacaklarının altını çizdi.

Son haftalarda kendilerinin de takım olma yolunda iyi bir grafik çizdiklerini vurgulayan Karaman, “Kolay maç değil. Kazanmak istiyoruz. Yüzde 100’ün üzerine çıkacak performans sergilemeliyiz. Alacağımız üç puan, kendi sahamızda oynadığımız ve kaybettiğimiz Mersin İdmanyurdu maçını telafi ettirecektir. Teknik ekip olarak, futbolcular olarak bu bilinçte olmalıyız. Taraftarlarımız, kamuoyu bu mesaj ile takıma destek olmalıdır” dedi.

Maçın doksan dakikasının taktiksel anlamda çok zor olacağını kaydeden Karaman, “Bu karşılaşma bizim açımızdan sabır maçı olacak. Çok önemli bir cümle. Futbolda oyun içerisinde strateji belirleme, oyun, rakip ve topun kontrolünü elinde tutma çok önemli. Futbolcuların da beynine yerleştirmeleri gereken bir düşünce. Sivasspor maçında akıllı ve sabırlı olmak zorundayız, çünkü bir gol üç puan. Sabırla bir strateji belirlemeliyiz” ifadesini kullandı.

Medicana Sivasspor’da Atıf’ın çok özel bir oyuncu olduğunu belirten Karaman, “Trabzonspor’da Mehmet Ekici’yi çıkartın takımın görüntüsü nasıl olursa Sivasspor’da da iyi oyuncular var ama Atıf özel bir oyuncu. Rakibin etkili oyuncularına, Atıf ile takımının etkili olduğu alanlarda Medicana Sivasspor’a karşı önlem alacağız. Atıf takımda oyununu kuran, takımı hücuma getiren önemli bir oyuncu. Bunu bilerek hareket edeceğiz” diye konuştu.

Karaman, Medicana Sivasspor karşısında Koray Altınay’ın kart cezalısı olduğu için forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:14:59,