SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye yenilerek Avrupa’ya veda ettikleri maçta çok kötü oynadıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Memnun, organizasyonun son şampiyonu olarak Avrupa’ya veda ettiklerini için üzgün olduklarını belirterek, “Maalesef kötü oynadık ve Avrupa Ligi maceramız bitti. Kötü başladığımız sezonda play-off’a kalmayı başardık. Kötü pozisyonda grubu bitirdiğimiz için ev sahibi avantajını yakalayamadık. Seriye iyi hazırlanmıştık. Bütün planımız buradaki ilk maçı kazanıp işi bitirmekti. Oyuncular çok iyi mücadele etti. Tamamen onurlu bir mücadele oldu. Çok yetenekli oyunculara karşı oynadık. Çok sert ve kararlı oynadılar. Sertliğe cevap veremedik. Fenerbahçe’yi kutluyorum” dedi.

Maçın kırılma anının ilk çeyrekte 6 sayı öndeyken yedikleri 15-0’lık serinin olduğunu aktaran tecrübeli başantrenör, “O sırada iki basit hata yaptık ve hakemin çalmadığı 3 tane düdük oldu. Bu seviyede basit hata yapınca oyun disiplininden koptuk. Kadın basketbolunda duygusal kırılmalar çabuk olabiliyor. Oyuncular hakemi kafaya taktılar” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü’nün basketbol şubesinde sıkıntılar yaşadığıyla ilgili bir soru üzerine Memnun, “Fazla yorum yapmak istemiyorum. Bunları düşünerek buraya gelmedik. Biz, FIBA Avrupa Ligi’nin son şampiyonu olarak çeyrek finalde elendik ve çok üzgünüm. Ben sadece kendi kontrol edebileceğim şeylere bakıyorum. Galatasaray’daki 34. senem. Daha zor günler de gördüm. Biz bunları aşarız. En kötü anımızda bile ligde lideriz ve burada sonuna kadar zorladık” şeklinde konuştu.

Memnun, Galataaray Kulübü’nden ayrılma gibi bir düşüncesinin olmadığı ve 2 yıl daha kontratının olduğunu sözlerine ekledi.

Sarı-kırmızılı basketbolcu Casas ise kendi oyunlarını sahaya yansıtamadıklarını ve elendikleri için üzgün olduğunu kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:23:04,