SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin davetini reddetti

Fransa'nın başkenti Paris'de oynanan Şampiyonlar Ligi 2.tur ilk maçında Chelseali taraftarlar tarafından ırkçı saldırı ve hakarete uğrayan Fransız vatandaşı Souleymane kendisinden af dileyip Chelsea-PSG maçına davet eden Jose Mourinho'yu reddetti.

Güncellenme: 11:59, 11/03/2015
Chelsea’nin davetini reddetti

17 Şubatta Paris’de oynanan PSG- Chelsea Şampiyonlar Ligi 2.tur ilk karşılaşması öncesi Paris Metrosunda yaşasan Chelseali taraftarların ırkçı saldırısı sonrası başta UEFA olmak üzere olayı herkes kınamıştı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Chelsea takımının menajeri Jose Mourinho olaya karışan İngiliz taraftarları bir daha Chelsea maçlarına giremeyeceklerini belirtip ırkçı saldırı ve hakarete uğrayan Fransız vatandaşı Souleymane’yi PSG ile Londra’ra yapacakları rövanş maçına davet etmişti. Chelsea yönetemi ve Mourinho tarafından gelen davet ile ilgili konuşan Souleymane “Gelen daveti kabul etmiyorum. Beni ufak bir kağıt parçası ile satın alamazlar. Ben çocuk değilim. Londra’ya gidip beni metrodan iten o taraftarlar topluluğunun yakınında maç seyretmek istemiyorum” şeklinde konuştu. Olayın hala aklından çıkmadığını da belirten Souleymane “Ten rengimden dolayı bana bu şekilde saldıran insanları unutamıyorum. Rüyalarıma hala bu olay giriyor. Sakinleştirici haplar kullanıyorum ve doktora gidiyorum” ifadelerini kullandı. Adalet istediğini ve suçluların cezalandırılması gerektiğini de söyleyen Souleymane “Irkçılık artık durmalı” dedi.