SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç, Fenerbahçe-Galatasaray derbisini değerlendirdiği konuşmasında ağır sözler söyledi.

Uluç, gazetenin internet sitesinde yaptığı soru-cevap şeklindeki konuşmasında, Galatasaraylı Chedjou’yu ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu eleştirdi.

Usta yazar, “İnsan şike yapsa ancak bu hareketi yapar” dediği Chedjou için sözler şöyle;

“Kuyt şut atarken Chedjou’nun yaptığı harekete dikkat edin. Dizleriyle bükülüp topun geçmesine izin veriyor adeta ya! Kendisine çarpmasın diye dizlerini büküyor, yay yapıyor. Tabii Şansal sever Chedjou’yu. Şutu engellemek için o topun üzerine kendisini atacağına yan dönüyor, cepheyi daraltıyor, bir de dizlerini büküp topun oradan geçmesine yer açıyor ya! Yani insan şike yapsa ancak bu hareketi yapar. Bu Chedjo’yu utanmadan savunuyorlar ve Melo da sakatlanmışken aylarca oynamayacakken Hamza Hamzaoğlu cesaret edip Gökhan Zan’ı kadroya çağırmıyor ya!

Parasını ödediği, maaşını verdiği kişiyi çağıramıyor. Hangi Galatasaray’a? Sabri’yi bir günde A 2 takımından alıp 3 gün sonra ilk 11’e alan Galatasaray’a. Yani, standartsızlığın daniskası. Abdurrahim Albayrak istedi diye Sabri üç günde A Takımı’na giriyor, Abdurrahim Albayrak istemiyor diye de bu kadar stoper sıkıntısı içindeki Galatasaray Gökhan Zan’ı kadroya çağırmıyor. Hamza Hamzaoğlu utansın. “