SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de pazar günü Osmanlıspor ile karşılaşacak Orduspor’da 12 futbolcunun aynı gün yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek olması, teknik heyeti düşündürüyor.

Orduspor Kulübü Genel Menajeri Selim Şener, daha önce Osmanlıspor maçının 13.30’da oynanacağının duyurulduğunu ancak Federasyona 12 oyuncularının aynı gün YGS’ye gireceklerinden dolayı itirazda bulunduklarını belirterek, itirazlarının kabul edildiğini ama yeni maç saatinin de kendileri için yeterli olmadığını söyledi.

Başvuruları üzerine Federasyonun maç saatinde değişiklik yaptığını kaydeden Şener, “Federasyonun saat 13.30’da oynanması gereken maçı aynı gün saat 15.00’e ertelemesi Orduspor için yeterli değil. Çünkü bazı oyuncularımız merkezden 40-50 kilometre uzaklıktaki ilçelerde, bazı oyuncularımız ise il dışında sınava girecek. Bu durumu göz önüne alarak biz maçın aynı gün saat 19.00’da oynanmasını istiyoruz. Bunun için de Federasyona yeniden başvurarak talebimizi ilettik” dedi.

“Sınavdan çıkacak oyuncular koşarak stada gelecek”

Lisede okuyan futbolculardan 12’sinin pazar günü saat 10.00’da YGS’ye gireceğini anlatan Şener, bu oyunculardan bazılarının ise maç oynamasının çok zor olduğunu belirtti.

Şener, “Maç saat 15.00’te oynanırsa sınavdan çıkacak futbolcumuz koşarak stada gelmek zorunda kalacak. Kurallar gereği maç günü en az 1,5 saat öncesinde statta olmamız gerekiyor. Bu açıdan baktığımızda maç saatinin yeniden gözden geçirilmesini bekliyoruz. Zaten iki oyuncumuz il dışında sınava gireceğinden oynayamayacak. Orduspor olarak Federasyon yetkililerinden anlayış bekliyoruz” diye konuştu.

Ligin ikinci yarısında 28 futbolcunun takımdan ayrılmasıyla yaşları 17 ile 19 arasında değişen genç oyuncularla maçlara çıktıklarını hatırlatan Şener, genç oyuncuların büyük bir kısmının lisede okuduğunu ve eğitimlerinin de kendileri için önemli olduğunu sözlerine ekledi.