SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp başkanının burnu kırıldı

Cizrespor - Tatvan Gençlerbirliğispor maçında çıkan olaylar sırasında burnu kırılan Cizrespor Kulüp Başkanı Salih Sevinç, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 19:01, 10/03/2015
Kulüp başkanının burnu kırıldı

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde pazar günü oynanması gereken Cizrespor-Tatvan Gençlerbirliğispor maçında çıkan olaylar sırasında burnu kırılan Cizrespor Kulüp Başkanı Salih Sevinç, rakip takım futbolcuların sahaya çıkmamayı önceden planladığını belirterek, “Ben rakip futbolcu arkadaşlara sahaya çıkmalarını söylemeye gitmiştim. Emniyet, hakemlerle birlikte oynamaları için ısrar ettik. Ama rakip bir futbolcu Cizre’de, Cizrespor Kulüp Başkanı’na saldıracak cesareti buluyorsa, bu seneryodan başka bir şey değil” dedi.

Bölgesel Amatör Ligi maçında Pazar günü Cizre’de oynanması gereken Cizrespor-Tatvan Gençlerbirliğispor maçı, rakip futbolcuların sahaya çıkmaması üzerine, hakemlerin tuttuğu rapor sonrası iptal edildi. Pazar günü saat 12.30’da oynanması gereken maç için stadyuma gelen Tatvan Gençlerbirliğisporlu futbolcular, güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle sahaya çıkmak istemedi. Emniyet görevlileri, maçın hakemleri ve Cizrespor Kulüp Başkanı Salih Sevinç’in tüm çabalarına rağmen rakip futbolcular, sahaya çıkmamakta ısrar etti. Futbolcuları ikna etmek üzere yanlarına gelen Cizrespor Kulüp Başkanı Salih Sevinç, iddiaya göre ismi öğrenilemeyen bir rakip futbolcunun yumruklu saldırısına maruz kaldı. Kanlar içerisinde kalan Sevinç, ambulansla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı yapılan inceleme sonucu burnunun kırıldığı tespit edildi. 10 günlük iş göremez raporu alan Sevinç, bugün yaptığı açıklamada, Tatvan Gençlerbirliğisporlu futbolcuların önceden hazırladıkları planı uyguladıklarını ileri sürdü.

Pazar günü, 15 bin kişinin maçı izlemek üzere stadyuma geldiğini belirten Sevinç, her türlü güvenlik önlemlerinin alınmasına rağmen rakip oyuncuların sahaya çıkmama konusunda ısrarlı davrandığını ifade ederek, “12.30’da başlaması gereken maç, rakip futbolcuların soyunma odalarına geri dönmesi yüzünden uzun süre başlamadı. Hakem ve emniyet görevlilerinin ve bizlerin tüm çabalarına rağmen sahaya çıkmak istemediler. Rakip futbolcular koridorlarda stat görevlilerine küfretmeye başladı. Tüm bu yaşananlar hakem raporlarında da var çünkü hakemlerin gözleri önünde yaşandı bunlar. 15 bin kişinin izlediği bir maçta yaşanan olaylar sırasında parmağımı hareket ettirmemle çok daha büyük olayların yaşanacağının bilincindeydim. Haksızlık yaptılar. Stadın içerisinde provokatörlük yaptılar. Polis kontrolünde dışarı soyunma odalarına giderken ikna etmek için onlara doğru gittim. Tatvansporlu bir futbolcu bana yumruklarla saldırdı. Yüzüme gözüme ve burnuma doğru vurmaya başladı. 15 bin kişinin önünde, Cizre gibi bir yerde, rakip oyuncu, ev sahibi takımın başkanına yumrukla saldırmaya cesaret ediyorsa, bunun adı bir senaryodan başka bir şey değildir. Buna rağmen sağduyulu davrandım. Benim tek hareketimle olaylar büyüyecekti. Ben de tepki vermedim. Kanun var nizam var bu ülkede. Futbola siyaseti karıştırmayın. Bakan devreye girmiş, milletvekili devreye girmiş. Biz Türkiye’de bunları istemiyoruz. Futbola yakışmayan hareketler bunlar. Elinizi, ayağınızı çekin futboldan” dedi.