SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'ye Kadıköy'de 1-0 mağlup olan ancak yine de ezeli rakibinin 1 puan önünde lider konumunda bulunan Galatasaray'da şimdi yenilginin muhasebesi yapılıyor.

İşte Aslan'ın, Kadıköy'deki derbi yenilgisinin anatomisi:

1-İNANARAK GİTTİLER YIKILDILAR

90 dakika bittiğinde moraller çökmüştü. Çünkü takım Kadıköy'e galibiyete inanarak gitmişti. Maça da iyi başlandığı ve ele geçen fırsatların kaçırıldığı görüşü hakim. Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, telefonla futbolcuları toparlamaya çalışıyor.

2-“BURAK'IN TOPU NASIL GİRMEZ”

4 net gol pozisyonuna giren ancak değerlendiremeyen G.Saray'da maç sonu şanssızlık isyanı vardı. Bazı oyuncular, “Bu statta bir şey var! Anlayamıyoruz. Burak'ın topu nasıl olur da girmez. Yasin'in pozisyonu kale önünde… Ne goller kaçırdık” dediler.

3-ALBAYRAK SOYUNMA ODASINA İNDİ

Saracoğlu'nda Abdurrahim Albayrak da yenilgi sonrası soyunma odasına indi ve futbolculara, “4 gol pozisyonuna girdik, atamadık. Şans bizden yana değildi. Ama buraya lider geldik, lider dönüyoruz. Her şey hâlâ bizim elimizde” diyerek moral verdi.

4-“KEŞKE KULÜBEDE SEMiH OLSAYDI”

Derbideki kırılma anlarından biri olarak Hakan Balta'nın sakatlığı görülüyor. Yerine giren Koray, başarılı bir performans gösteremeyince derbi sonrası, “Maç eksiğine rağmen keşke yedek kulübesinde Semih Kaya yer alsaydı” pişmanlığı hakimdi.

5-“İKiNCİ YARI ÇOK GÖMÜLDÜNÜZ”

Tüm bunlara karşın can alıcı tespiti Hamza Hamzaoğlu yaptı. Hamza Hoca, “Bütün hafta ne konuştuk? ‘Galibiyete gidiyoruz. 1 puana değil' demedik mi? Ama siz 2. yarı geri çekilip çok gömüldünüz” dedi. Futbolcular da hatalarını kabul etti.

6-HERKES ŞAMPİYONU KONUŞACAK

Hamzaoğlu, demoralize olan takıma 1 gün izin verirken son olarak, “Bu maçı unutun. Halen lider biziz. Önünüze bakın, geriye takılmayın. Bu maçı telafi edelim. Sezon sonu kimse bu maçı konuşmayacak, şampiyonu konuşacak” diyerek moral verdi.

7-YENİLGİ DEĞİL GÜNDEM YARSUVAT

Takımın kaybından ziyade kulüpte gündem başkan Duygun Yarsuvat! Yönetiminden Florya'sına, taraftarından camiasına kadar herkes “Üzülecek ne var ki. Gelenek bozulmadı” diyen Yarsuvat'ın yorumuna 3 puan kaybından daha çok tepki gösteriyor.

Hürriyet