SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye ceza kapıda

Fenerbahçe, Galatasaray maçındaki 'çirkin ve kötü tezahürat' nedeniyle PFDK'ye sevk edildi. Sarı-lacivertliler aynı sebepten 4. kez PFDK'ye sevk edildiğinden büyük olasılıkla tribün kapatma cezası alacak bu ceza da Beşiktaş derbisinde çekilecek.

Güncellenme: 11:22, 10/03/2015
Fenerbahçe’ye ceza kapıda

AMK SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe’yi, Galatasaray derbisindeki kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle PFDK’ya sevk etti. TFF’Den şu açıklama yapıldı: FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 08.03.2015 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. – GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Yayın Talimatının 12/3. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

CEZA KAPIDA

Galatasaray maçı öncesi çirkin ve kötü tezahürattan ötürü 3 kez ceza alan Sarı-Lacivertliler sınırdaydı. Bundan sonra oynanacak ilk iç saha maçı Beşiktaş'a karşı. Eğer Fenerbahçe, Perşembe günü açıklanacak PFDK kararlarında tribün kapama cezası alırsa bu müsabakada taraftarının bir kısmından yoksun kalabilir.