SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Türkiye Basketbol Ligi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 106-64 yendikleri maçta iyi oynadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ivkovic, “Bugün bizim maçımızdı diyebilirim” ifadesini kullandı. Ivkovic, “İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımına gerçekten çok saygı duyuyoruz ama biz bugün gerçekten özellikle hücumda çok iyi oynadık. 106 sayı atarak bu sezonun en yüksek skoruna ulaştık. Zannediyorum, iki ve üç sayılık atışlarda da yüzdelerimiz rekor düzeyde. Zorlu periyot öncesi çok önemli bir sonuç oldu” diye konuştu.

THY Euroleague ve Türkiye Basketbol Ligi’nde çok önemli karşılaşmalara çıkacaklarını belirten Ivkovic, yarından itibaren çalışmalara tekrar başlayacaklarını kaydetti.

“FURKAN’IN DURUMU BİRAZ CİDDİ”

Ivkovic, karşılaşmada sakatlanan Deniz Kılıçlı ve Furkan Korkmaz’la ilgili de “Şanssızlık eseri aynı maçta iki oyuncumuz birden sakatlandı. Doktorumuzun dediğine göre Deniz Kılıçlı’nın durumu çok ciddi değil ama Furkan Korkmaz’ın durumu biraz daha ciddi. Son durumlarını yarınki tetkiklerden sonra göreceğiz” ifadelerini kullandı.

PRODANOVIC: BEKLENTİNİN ALTINDA…

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Drasko Prodanovic, farklı yenildikleri Anadolu Efes maçında beklentilerinin altında bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

“Bu maçta sanki biz yoktuk” diyen Prodanovic, “Anadolu Efes çok iyi bir oyun ortaya koydu. Antrenmanlarda çok iyi çalışmıştık ancak fark 10 sayının üzerine çıktıktan sonra maçı bıraktık. Böyle bir karşılaşma olacağını hiç beklemiyordum. Böyle bir maçı herhalde hiç kimse beklemiyordu. Sonuca çok üzüldüm” dedi.