SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kısmet…

9 Mart 2015

Beşiktaş uzun bir aradan sonra bir maç 1 hafta dinlenme fırsatıyla çıktı. Ancak doğal olarak kafalar Avrupa Ligi’nde C.Brugge ile oynanacak karşılaşmadaydı. Ayrıca akşamki derbiden çıkacak her türlü sonuç da Kara Kartal’ı yakından ilgilendireceği için kazanmaları şart olmuştu Sivas deplasmanında. Düne kadar son 2 haftada 5 puan kaybeden siyah beyazlılar çok ihtiyacı duydukları 3 puan almayı başardı ama alana tabir yerindeyse anasının emdiği süt burnundan geldi.

ALKIŞLAR NECİP’E

Siyah beyhazlılar son yıllarda olmadığı derecede mahkum bir 90 dakika geçirdi. Mücadelenin tamamında esaret altında kalan Beşiktaş’ta ilginç olan takımdan hiçbir oyuncunun bu duruma reaksiyon verememesi ve teknik adamın da yaşanan manzara karşısında kayıtsız kalmasıydı. Sahadanın yıldızı Necip’in uzun topunda çalışkan Atiba’nın takipçiliğiyle attığı gol, “Kara Kartal’ı kendine getirir” diye düşünüyorduk ancak bu beklenti de boşa çıktı. İkinci yarıda ev sahibi sahanın her bölgesine baskıyı arttıran taraftı. Maç sonlara yaklaştıkça Beşiktaş için bir korku filmi niteliğine büründü. Hele uzatmanın son saniyelerinde Utaka’nın üst direkte patlayan topu, Yiğido için şanssızlık, Beşiktaş açısından büyük kısmetti.

37’YE KARŞI 3 ORTA

Oyunun başlarında sakatlanan Sosa’nın yerine oyuna giren “Liverpool Fatihi” Tolgay da kötü gününde olan takımın büyük bölümüne uydu. Gökhan Töre en verimsiz maçlarından birini oynadı. Eleştirilen Demba Ba da varlık gösteremedi ama bunda orta alandan destek gelmemesinin rolü büyüktü. Senegalli forvet, Kara Kartal’ın yalnız adamıydı. Sezonun genelinde en çok keyif veren futbol sergileyen ekip olarak gösterilen Beşiktaş, berbat bir maç oynadı. Topu ileri şişirip savunma yapmaya çalışmak dışında futbol adına hiçbir şey ortaya koyamadı. Doğru dürüst top tutamadı, baskıyı kıramadı. Beşiktaş, Sivas’ın 37 ortasına 3 orta ile karşılık verebildi. Sanırım bu istatistik bile siyah beyazlıların içine düştüğü durumu göstermek için yeterlidir. Belçika seferi öncesi Bilic ve öğrencilerinden iyi sinyaller gelmedi ama ‘Avrupa maçlarının havası başka olur’ diyerek umuda yelken açalım

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek