SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1967 Trabzonsporlular Derneği Mart istişare toplantısı yapıldı ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na ağır eleştiriler geldi.

Mart istişare toplantısında Alaattin Hataylıoğlu gündem hakkında açılış konuşması yaptı. Konuklarından Hami Mandıralı, Erol Tuna, Haluk Kulaçoğlu, Tüfad başkanı Rıza Çavuşoğlu Basın mensuplarının ve misafirlerin sorularıyla istişare toplantısı yapıldı.

Dernek başkanı Alaattin Hatayoğlu açılış konuşmasın da İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Kulübü çok kötü yönettiğini, Şike davasında ise göstermelik çıkışlarla sadece söylemde olduğunu eylemde ise samimi davranmadığını dile getirdi.

Hacıosmanoğlu kupa sözü vererek Trabzonspor delegesinin oyunu alarak başkan olduğunu belirten Hatayoğlu, Siyasete biat ederek sadece siyasetin izin verdiği sürece şike ile ilgili mücadele ediyor gözükerek Tüm Türkiye'nin inandığı Trabzonspor'un Haklı şike davasını sekteye uğrattığını söyleyen Hatayoğlu kulübü ekonomik ve futbolcu kadrosu anlamında kaosa soktuğunu söyledi.

Toplantıda söz Alan Erol Tuna ise Trabzonspor bu sistemle yönetim anlayışıyla 25 yıl daha şampiyon olamaz diyerek Trabzonluların Trabzon'a yatırım yaparak hem şehri hem de Trabzonspor'un marka değerini yükseltmesi gerektiğini, alt yapıya ciddi yatırımlar yaparak Trabzon kökenli futbolcularla kadro iskeletinin oluşması ve aidiyet hisseden futbolcularla başarının ve şampiyonluğun geleceğini söyledi.

Bilimsel değerler çerçevesinde kulübün yönetilmesi gerektiğini başarılı ve marka değeri yüksek kulüpleri örnek alması ve incelenmesi gerektiğini söyleyen Tuna, ”Genç, işinde başarılı aktif kişilerin yönetim kurulunda yer alması ve işlerine eskilerin karışmaması bağımsız şekilde görev yapmaları gerekiyor. Eskilerin tecrübelerinden yararlanmalılar” dedi.

Hami Mandıralı ise Trabzonspor'un kendi öz değerlerine sahip çıkmadığını yabancılara ise fahiş paralar verilerek hem başarının hem de Trabzonspor kendi değerlerinin önü kesildiğini söyleyerek ”Görev yaptığım sürede başarılı olduğumu düşünüyorum. 14 maçta 1 mağlubiyet aldığım, Avrupa kupalarına takımımızı taşıyarak bulunduğu konumdan yukarılara taşıdığıma rağmen işime son verildi” dedi.

İşine son verimesinin ardında yatan nedenin Halilhodzic'e 8 yıl önce verilen söz olduğunu belirten Mandıralı, ”Ben başkan olursam seni hoca olarak takımın başına getireceğim diyen Hacıosmanoğlu, gönderilecek ve alınacak futbolcuların raporunı benden istemesine rağmen Pro lisansı kursunda iken bana haber vermeden işime son verdi. Ben de kendisine ”8 yıl evvel verdiği sözünü tuttuğu için delikanlı adamsın” diyerek ayrıldım. Trabzonspor yöneticilerinin bir kez daha kendi öz evlatlarına vefasızlık yaptığını yaşamış olduk.” şeklinde konuştu.