SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş’a 1-0 kaybeden Medicana Sivasspor’da teknik direktör Sergen Yalçın karşılaşma sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’i sözlerinden dolayı eleştirirken, hakem Bülent Yıldırım’ın da zaman zaman çok enteresan kararlar verdiğini söyledi. İyi oynadıklarını ancak şanssız bir yenilgi aldıklarını belirten Yalçın, şunları söyledi:

”Böyle bir maçın ardından açıklama yapmak zor. Sonuçta kaybettik. Kötü oynamadık ama ihtiyacımız olan bir maçta 3 puanı kaybettik. Az önce Bilic de söyledi, hakemi baskı altına alıyorlar diye ama o başka bir maçtaydı galiba… Kimsenin hakemi baskı altına aldığı yok. Oyun içerisinde hakemin çaldığı bazı düdükler var. Konuşmak istemiyoruz ama bir takımı bu kadar durdurmanın anlamı yok.

Bülent Yıldırım özellikle ilk yarının sonlarında çok enteresan fauller çaldı. 90 dakika boyunca neredeyse pozisyon vermediğimiz bir maçı kaybedince insan şaşırıyor biraz… Bundan sonraki maçlara hazırlanacağız.”

”KAZANABİLİRDİK”

”Kaybetmememiz gerekiyor ancak kaybettik. Beraberliği yakalasak maçı bile çevirebilirdik. Ceza sahası içerisinde biraz daha dikkatli olmalıyız. Oyuncularımız mücadele ediyor, düşündüğümüz her şeyi uygulayıp kaybedince üzlüyoruz tabi… Bundan sonra da kazanmak için her şeyi yapacağız.”

Yayınlanma Tarihi:16:58,