SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de, başarısız sonuçların ardından 11 puanla son sırada yer alan Orduspor’da taraftarlar, kulübün tesislerine siyah çelenk bırakıp, Başkan Nedim Türkmen’i istifaya çağırdı.

Orduspor’un kuruluşunun 48. yıl dönümü dolayısıyla Düz Mahalle Sırrıpaşa Caddesi’nde toplanan taraftarlar, Orduspor bayrağı ve atkılarıyla “Nedim Türkmen istifa”, “Yönetim istifa” sloganları atarak yürüdü.

Orduspor’un Durugöl Mahallesi’ndeki tesislerine geçen taraftarlar burada kulübün demir kapısına üzerinde, ”İstifa” yazılı siyah çelenk bıraktı.

Grup adına bir açıklama yapan Cüneyt Gözükan, Orduspor’un düştüğü durumu üzüntüyle izlediklerini söyledi.

Orduspor’un kurtuluşu için başkan Nedim Türkmen’in istifa etmesi gerektiğini dile getiren Gözükan, “48 yıllık tarihinde ülkemizi UEFA’da da temsil etme başarısı gösteren Ordusporumuz eriyor. Artık Orduspor’un üzerinden elinizi çekin” dedi.

Orduspor’un 48 yıllık tarihinde bugünkü sıkıntıların hiçbir dönem yaşanmadığını savunan Gözükan, “Orduspor’un düştüğü bu duruma sebep olan kişilere yazıklar olsun. Nedim Türkmen ve yönetim bir an önce istifa ederek kulübün önünü açmalıdır” diye konuştu.