SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

Tecrübeli hoca, deplasmanda oynanan  ve 2-0 kazanılan Beşiktaş maçında da benzer bir taktik uygulamıştı. Hamit ve Selçuk’a çıkışa geçen Dzemaili eşlik edecek, Yasin ve Sneijder de sık sık yardıma gelecek.

Süper Lig’in  belkide kaderini değiştirecek dev maç geldi çattı. Bu akşam saat 19.00’da adeta hayat duracak, lider Galatasaray deplasmanda ezeli rakibi Fenerbahçe’nin konuğu olacak. SARI-KIRMIZILILAR, 15 senedir kazanmadıkları Şükrü Saracoğlu Stadı’ndan 3 puanla dönmeye çalışacak. Ancak aradaki 4 puanlık farkı korumak da Cimbom için büyük önem taşıyor. Bu nedenle beraberlik de Galatasaray adına çok kötü bir sonuç olarak görünmüyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu tüm bu faktörleri düşünerek planını yaptı. Usta hoca, kilit bölgenin orta saha olduğunu söylüyor.

Hamzaoğlu, OIimpiyat Stadı’nda oynanan Beşiktaş derbisinde de benzer bir taktikle sahaya çıkmıştı. Galatasaray orta sahayı kalabalık, rakibe kolay pas fırsatı vermemişti. Aslan, ikinci devredeki goller de sonuca gitmişti. ” Önce durdur sonra vur”” taktiğini yine sahneye koymaya hazırlanan Hamzaoğlu, orta sahada  Hamit ve Selçuk’un yanına Dzemaili’yi monte edecek. Yasin ve Sneijder de sık sık bu üçlüye yardım edecek. Rakipten kapılan toplar direkt Burak’a aktarılacak. Kral’ın hızı ve fırsatçılığı ile gol aranacak.

Yayınlanma Tarihi:11:13,