SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Hamzaoğlu rakibini tebrik ederek başladığı konuşmasında, “İyi bir mücadele oldu. Başından sonuna kadar her iki takım da istedi. Golü atan Fenerbahçe oldu ve onlar kazandı. Her şey bitmiş değil. Yolumuza devam edeceğiz. 11 maçımız daha var” dedi.

Bazı oyuncularının erken oyundan düştüğünü belirten Hamzaoğlu, saha içine sesini duyuramadığını söylerek şunları ifade etti;

Maça iyi başladık, pas yaparak başladık. Önde kabul ettik. Baskıya baskıyla cevap verdik. Daha sonra geriden uzun toplarla çıkınca oyumuz kötüleşti. Sesimizi duyuramadık sahada içine… Daha sonra toparlanmamıza rağmen Fenerbahçe baskı kurdu. Bazı oyuncularımızın erken oyundan düşmesi, yerine giren oyuncularımızın da beklediklerimizi yapmaması yenilgiye neden oldu. Tüm oyuncularımız kutluyorum. Geçmiş olsun. Diyecek bir şey yok.

YARSUVAT’IN AÇIKLAMASINA CEVAP

Hamzaoğlu, bir basın mensubunun, “Maç sonrası başkan Duygun Yarsuvat’la karşılaştım ve 15 yıldır Fenerbahçe’yi yenemedikleri için üzgün olup olmadıklarını sordum. O ise, ‘gelenek devam ediyor’ dedi” şeklindeki sözleri üzerine, şunları kaydetti:

“Tabii ki üzgünüz. Başkanımız da üzgündür. Sonuçta bir maç oynadık. Kazanabilirdik de ama kaybettik. Ortaya koyduğumuz bir mücadele var. Lig devam ediyor. Oturup ağlayacak değiliz. Şu andan itibaren önümüzdeki maça hazırlanmak durumundayız.”

Sarı-kırmızılı teknik adam, son yılların en sakin derbisinin geride kaldığı yönündeki bir yorum üzerine ise “Futbol neyi gerektiriyorsa, kazanmak için onu yapmamız gerektiğini söylemiştik. Bugün sahada sadece futbol oynandı ve sonrasında sadece futbolun konuşulacak olması önemli bir gelişme. Devamı da olmalı, çünkü doğru olan şey bu” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:33,