SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Beni 30 kilometre kovaladıktan sonra…’

İstanbul’da geçtiğimiz haftasonu gittiği bir barda oyuncu menajeri Serdar Çevirgen tarafından dövüldüğü iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan İstanbul Üniversitesi BGD’nin ABD’li oyuncuyu Shenise Johnson, yaşanan olayın ardından ilk kez konuştu.

Güncellenme: 14:42, 08/03/2015
‘Beni 30 kilometre kovaladıktan sonra…’

Menajeri vasıtasıyla açıklamalarda bulunan genç oyuncu, “Açıkçası hala şoktayım. Resmen travma yaşıyorum. Bu kişinin yaptığı açıklamaları arkadaşlarımdan duydum. Söyledikleri, olayların gelişimi tamamen yalan. Aslında böylesi bir travma yaşarken kendimi savunmak zorunda kalıyor olmak benim için çok zor. Orada neler yaşandığını herkes gördü. Ben 1.97 boyunda, 110 kilo birinin nasıl olur da bir yumrukla merdivenden yuvarlanmasına sebep olabilirim? Biz arkadaşlarımla eğleniyorduk. Yanımızdan geçerken kız arkadaşıma omuz attı. Tartışma sırasında üzerime yürüyünce onu itekledim. Benim yaptığım bu. Ardından sebebini anlamadığım bir şekilde bu kişi bana saldırdı. Sonrasında yaşananlar ortada. Beni eve kadar takip edip, 30 kilometre peşimden gelen, evimin kapısına kadar kovalayan birinin iyi niyetli olduğundan kim söz edebilir? Zaten yaşadığım saldırının ardından çekilen görüntülerden de neler olup bittiğini anlamak çok da zor değil. Bundan sonrasına artık mahkeme karar verecek. Can güvenliğim olmadığı için de Türkiye'den ayrıldım. Çok üzgünüm” diye konuştu.

100 BİN DOLARI BIRAKIP KAÇTI!

İstanbul Üniversitesi BGD ile sezon sonuna kadar sözleşmesi devam eden 25 yaşındaki oyuncunun, yaşadığı travma nedeniyle korkup ülkesine kaçtığı ortaya çıktı. Johnson'ın, olaydan birkaç gün sonra, İstanbul Üniversitesi BGD ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshedip, sezon sonuna kadar alacağı 100 bin dolar civarındaki ücreti de gözden çıkardığı öğrenildi. 25 yaşındaki genç oyuncunun, dayak yediği kişilerce evine kadar takip edilmesi sonrası şoka girdiği ve tedavi edilmek için sabahı beklediği ifade edildi. Eve girdikten sonra kapısını kilitleyen Johnson'ın menajerine haber verdiği ve sabah saatlerinde eve gelen menajerinin ikna etmesiyle olaydan bir gün sonra hastaneye giderek dudağına dikiş atıldığı belirtildi.

“KENDİNİ ERKEK SANIYORDU”

Johnson'a dayak attığı iddia edilen menajer Serdar Çevirgen, “1.97 boyunda adamım. Beni bir yumrukta yere serdi. Zaten kendini erkek sanıyordu. Yine saldırınca ben de vurdum. Haklı da olsam pişmanım” dedi.

İstanbul Üniversitesi BGD'nin ABD'li şutörü Shanise Johnson'ın, kendisini darp ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu oyuncu menajeri Serdar Çevirgen, olay gecesini Habertürk'le paylaştı. İki arkadaşıyla gittiği gece kulübünde kendisini hiç de arzu etmediği bir olayın içinde bulduğunu dile getiren ve “pişman” olduğunu ifade eden Çevirgen şunları söyledi:

‘ESKİ SEVGİLİSİYLE TARTIŞIYORDU'

“Geçtiğimiz pazar menajerliğini yaptığım birkaç sporcumla gece kulübüne gittik. 02.00-02.30 sularında Johnson'ı gördüm. Eski kız arkadaşı (N.G.) ile kavga ediyormuş. Yanlarına gittim, ‘Sakin ol' dedim. Bana ‘Kimsenin yardımına ihtiyacım yok' dedi. 40-45 dakika sonra yanıma gelen biri ‘Shenise eski sevgilisinin üzerine saldırmış' dedi.

‘DUDAĞIMI BİR YUMRUKTA PATLATTI'

“Tekrar yanlarına gittim ve Türk olan eski sevgilisi N.G.'ye ‘Rezil olacaksınız, yapmayın' dedim. Shenise koluma vurdu. ‘Sakın bir daha vurma, sakin ol, yeter' dedim. 1.97 boyunda, 110 kiloluk adamım. Beni bir yumrukta yere yapıştırdı. Yerdeyken tekme de attı. Ayağa kalktım. Dudağım patladı, temizledim.”

‘ARBEDEDE BEN DE VURDUM!'

“Beni yarım saat tuvalette tuttular. Tam çıkarırlarken Shenise'in beklediğini gördüm. Yine arbede çıktı. Ben de o arbedede vurdum. Yumrukla tokat karışık. O sırada dudağı patladı. Yerdeyken yine tekme attı. Gözümün altı şişti.”

‘KADINLAR GÜNÜ'NÜ KULLANDILAR'

“Johnson'ın menajerlik firması, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kullanıp beni yıpratmak istedi. Tabii ki keşke böyle olmasaydı. Ama Shenise'in giyimine kuşamına bakın. Onun kadın olduğunu farkedemezsiniz. Zaten kendisini erkek sanıyordu. Ona buna yumruk atıp sevgilisine erkekliğini ispat etmek istiyordu. Sarhoş olan onun kadın olduğunu anlamaz.”

‘BİRAZ DA MİLLİYETÇİ DAVRANALIM'

“Bu olay, Shenise'in ilk vukuatı değil. Biraz da milliyetçi davranalım. Bir insana bu kadar da taviz verilmez. Bizim kendi milli oyuncumuzu da soyunma odasında dövdüğünde kimse yazıp çizmedi. Ondan sonra ufacık bir olay olsun. Biz linç edilelim. Rezil olduk. Bizim de arkamızda durulsun. Camianın içinde bir insan çıkmaz ki benimle ilgili olumsuz bir şey söylesin.”

DELİLLER SAVCILIKTA

Oyuncu menajeri Serdar Çevirgen'den dayak yediği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan ABD'li basketbolcu Shenise Johnson, avukatı aracılığıyla yediği dayağı belgeleyen görüntüleri savcılık ve medya ile paylaştı. Görüntülerde Johnson'ın dudağının alt ve üst tarafında yarılma meydana geldiği, ayrıca vücudunun çeşitli bölgelerinde, özellikle omuz ve yüz bölgesinde darp izlerinin bulunduğu görülüyor.

HaberTürk