SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Önümüzdeki sezon transferin en gözde ismi olması beklenen Juventus’un yıldızı Paul Pogba’nın, Paris Saint Germain ile anlaştığı iddia edildi.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Chelsea ve Arsenal’in de listesinde bulunan Fransız yıldızın, ülkesine dönmek için üç devin teklifine olumsuz yanıt verdiği öğrenildi. Pogba’nın menajeri Mino Raiola’nın açıklamaları da transferin önümüzdeki sezon tamamlanacağı dedikodularına yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde Pogba’nın geleceği hakkında değerlendirmelerde bulunan Raiola “Fransa Ligi Pogba için küçük bir lig değil… Onunla ilgilenen tüm kulüpler önemli liglerde mücadele ediyor. İspanya, Almanya, İngiltere şampiyonuna duyduğumuz saygıyı Fransa şampiyonuna da duyuyoruz” diyerek isim vermeden Paris Saint Germain’i işaret etti. Pogba’nın yakın gelecekte Juventus’tan ayrılma ihtrimalinin yüksek olduğunu da söyleyen Raiola’nın bu sözleri, Fransız yıldızın futbol hayatına Paris’te devam edeceği şeklinde yorumlandı.

Juventus’a 2012 yılında Manchester United’dan bedelsiz olarak gelen Pogba’yı transfer etmek isteyen kulübün yaklaşık 100 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkarması gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:15:14,