SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de haftanın en önemli maçında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Galatasaray’da Aurelien Chedjou’nun yanında kimin oynayacağı belli oldu.

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun, tam 6 hafta süren sakatlığını atlatan ancak maç eksiği bulunan Semih Kaya'nın yerine Kadıköy'de savunmada Koray Günter'i oynatması bekleniyor.

BİR İLK GERÇEKLEŞECEK

Semih Kaya, yedek kalırsa bir ilk de gerçekleşmiş olacak. Sarı-kırmızılı futbolcu, Selçuk İnan ile birlikte 2011-2012 sezonundan itibaren tüm Fenerbahçe derbilerinde forma giydi.

Semih'in yedek kalma ihtimalini güçlendiren etkenler şöyle sıralanıyor:

1- Uzun süreli bir sakatlıktan çıktı 2- Takım ile sadece 15 gündür antrenman yapıyor 3- Sezonun 2. yarısında sadece Manisaspor maçında 45 dakika oynayabildi. Maç eksiği var.

SOL BEKTE KARARSIZLIK

Fenerbahçe derbisinin ilk 11'ini büyük ölçüde belirleyen Hamza Hamzaoğlu, sol bekte Olcan, Hakan ve Telles üçlüsünden kimi oynatacağına henüz karar verebilmiş değil.

Hamzaoğlu, özellikle ofansif bölgede büyük katkı sağlayan Olcan Adın'ın, Fenerbahçe'nin etkili kullandığı Gökhan Gönül ile Kuyt'a karşı savunmada etkisiz kalabilme ihtimalini düşünmeye başladı.

Hakan Balta ile Telles'in, Olcan'a göre defansif özellikleri daha iyi olduğu için Fenerbahçe'ye karşı forma giyme ihtimalleri bulunuyor.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:14,