SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ile orta saha oyuncusu Atiba Hutchinson arasındaki sözleşme krizi derinlik kazanıyor.

Siyah-beyazlı yönetimin 1 yıllık sözleşme uzatma teklifini kabul etmeyen ve 2+1 garanti kontrat isteyen Kanadalı oyuncu ile ipler kopmak üzere… Teknik direktör Slaven Bilic’in de desteğini çektiği Atiba’ya, yönetimin bu ayın sonuna kadar süre verdiği öğrenildi.

Şayet bu süre içerisinde Atiba yönetimin teklifini kabul etmezse Beşiktaş ile yolları ayrılacak. Beşiktaş yönetiminin, Kanadalı oyuncunun 1 yıl için teklif edilen 1 milyon 200 bin euroya sıcak bakmaması sebebiyle defansif orta saha oyuncusu konusunda araştırma yaptığı ve önümüzdeki sezon için kariyerli bir defansif orta saha transferi gerçekleştirebileceği öğrenildi.

Öte yandan Kanadalı oyuncu da gelişmeler üzerine kendisine kulüp bakmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan iddialarda, Kanada ve ABD ekiplerinin Atiba ile yakından ilgilendiği yazılmıştı.

Teknik Direktör Slaven Bilic'in özel isteğiyle 2 yıl önce PSV'den bedelsiz transfer edilen Atiba Hutchinson, geride kalan dönemde siyah-beyazlı formayı 66 resmi maçta giydi. 32 yaşındaki Kanadalı futbolcu tek golünü geçen sezon Beşiktaş’ın 3-0 kazandığı Akhisar maçında kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:12:15,