SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Beşiktaş’ın ve Süper Lig’in en formda isimlerinden biri olan Gökhan Töre’yi Atletico Madrid ve Chelsea başta olmak üzere birçok Avrupa takımı yakından takip ediyor.

Beşiktaş’ın Bursaspor ve İngiltere’deki Liverpool maçlarında Atletico Madrid’in scout ekipleri Töre’yi izlemişti. Arap ülkeleri de 23 yaşındaki Gökhan Töre ile yakından ilgileniyor.

“UZUN VADELİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Ancak siyah-beyazlı yönetimin başarılı oyuncu ile ilgili başka planları var.

Yönetim arasında konu, Gökhan Töre’ye gelen teklifler olduğunda Beşiktaş yöneticilerinin, “Bu oyuncuyu kesinlikle satmayı düşünmüyoruz. Gökhan gibi bir futbolcuyu herkes ister ama biz satmayız. Onun yerini doldurmak için dünyanın parasını harcarız. Biz uzun vadeli düşünen bir yönetimiz. Önümüzdeki sezon maçlarımızı Vodafone Arena'da oynayacağız. Gökhan, taraftarımızın önünde daha etkili olacaktır. Kesinlikle satmayacağız” diyerek bu konuyu kapattıkları öğrenildi.

5 YILLIK İMZALAMIŞTI

Gökhan Töre’nin bonservisi sezon başında 4,5 milyon Euro karşılığında Rubin Kazan’dan alınmıştı. Siyah- Beyazlılar, milli futbolcu ile 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalamıştı. Gökhan Töre bu sezon 33 resmi maçta 7 gol, 8 asist istatistiğiyle oynadı.

Radyospor