SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, Mesut Özil’in maçlarda gösterdiği performansın yeterince takdir edilmediğini söyledi.

İngiliz basınına konuşan Wenger, uzun bir sakatlık döneminin ardından yeniden formasına kavuşan Mesut Özil’in takım üzerinde büyük etkisi olduğunu anlattı.

Türk asıllı Alman futbolcunun takıma sağladığı katkının tam olarak fark edilemediğini savunan Wenger, “Gösterdiği performans yeterince takdir edilmiyor. Kendini kanıtlaması için geçmesi gereken bir çıta var. O da bunun farkında. Öyle bir iş yapıyoruz ki her maç bazı şeyleri kanıtlamak zorundayız. Onun yeterince kaliteli olduğuna inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Mesut Özil’in kendinden beklenenden daha büyük fedakarlıklar yaptığını vurgulayan Fransız teknik adam, “Takıma katkı sağlamak için çok çaba sarf ediyor. Oynayış tarzınız, bazen seyirciler tarafından tam olarak anlaşılmaz. Mesut sahada çok fazla çaba sarf etmiyormuş gibi gözükse de öyle değil. Çok etkili ve akıcı bir oyuncu” diye konuştu.

Wenger, Mesut Özil’in fiziksel olarak da çıkış yakaladığını kaydederek, “Fiziksel olarak büyük bir potansiyel taşıdığını biliyordum ama bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum. Gerçekten muazzam bir potansiyeli var” ifadesini kullandı.

Manchester United’ın eski futbolcusu Paul Scholes’ün Özil hakkında yaptığı, “Real Madrid’de oynama fırsatı varken Arsenal’e gelerek kolayı seçti” değerlendirmesine de cevap veren Wenger, “Scholes sanırım istemeden böyle konuştu. Özil çok çalışıyor ve harika bir oyuncu, Scholes, kendi zamanında Özil gibi bir oyuncuyla yan yana oynamayı çok isterdi” şeklinde konuştu.

Özil, bu sezon Arsenal formasıyla çıktığı 19 maçta 4 gol ve 7 asistlik bir performans sergiledi.