SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Tofaş’ın Kulüp Başkanı Efe Aydan, “Özellikle yabancı oyuncu sayısının fazlalığı ve denk kuvvetlerin çok olması, seyir zevkli bir ligi ortaya çıkardı. Biz de bu heyecanı en çok hisseden kulüplerden biriyiz” dedi.

Aydan, yaptığı açıklamada, sezonun ikinci yarısında 6 maçta 4 galibiyet alarak iyi bir performans sergilediklerini söyledi.

Bu dönemde iki yenilgiyi, büyük takımlardan Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker karşısında aldıklarını hatırlatan Aydan, “Gerçekten düzelme içindeyiz ve iyi basketbol oynuyoruz. Bunu da devam ettirme arzusundayız çünkü şu anda elde ettiğimiz galibiyetlerle istediğimiz noktalarda değiliz. Son sıralardayız ve rakiplerimizi yakaladık diyebilirim. İki mağlubiyet gerideydik, onları yakaladık” diye konuştu.

Artık önemli maçlar yapacakları bir döneme girdiklerini vurgulayan Aydan, bu akşam iç sahada Türk Telekom ile zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını anlattı.

Daha sonra deplasmanda Royal Halı Gaziantep, Bursa’da Trabzon Medical Park ile oynayacaklarını dile getiren Aydan, şunları kaydetti:

“Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi çok zorlu geçiyor. Özellikle yabancı oyuncu sayısının fazlalığı ve denk kuvvetlerin çok olması, seyir zevkli bir ligi ortaya çıkardı. Biz de bu heyecanı en çok hisseden kulüplerden biriyiz. Şu an içinde bulunduğumuz dönemde formda, hazır, ne yaptığını bilen bir ekip görüntüsünde olacağız. Umarım bu görüntüyü devam ettireceğiz. Beşiktaş maçı bizim için önemliydi çünkü deplasmanda kazandığımız bir maçtı. Şimdi evimizde ve deplasmanda oynayacağımız maçların önemi devam ediyor. Dolayısıyla bu motivasyonu  da tüm sezona yayabilirsek ancak bir şeyler elde edebiliriz. Bunun da çabası içindeyiz.”

Basketbolu güzelleştiren şeyin sadece sahadaki oyuncular ve hakemler olmadığını belirten Aydan, en büyük faktörün taraftarlar olduğunu ve tüm Tofaş seyircisinden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:11:13,