SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe derbisine 4 puanlık avantaj ile çıkacak Galatasaray'da teknik heyet, kafalarda oluşan “Kadıköy'de 1 puan Galatasaray'a yeter” düşüncesini yıkmak adına futbolcularıyla dün toplantı yaptı.

Manisaspor maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında “Kadıköy'e beraberliğe değil, kazanmaya gideceğiz” açıklaması yapan Hamza Hamzaoğlu, bu söylemini futbolcuların da kafasına kazımaya çalışıyor.

Sarı-kırmızılı takımın başına geçmesi ile ligde 11 maçta 9 galibiyet ve 2 beraberlik elde eden Hamza Hamzaoğlu, moral-motivasyonlarını iyi durumda gördüğü futbolcularına Fenerbahçe derbisine dair bir konuşma yaptı.

ÖNDE BURAK ARKASINDA SNEIJDER

Hamza Hamzaoğlu, “Biz Galatasarayız. Kadıköy'e kazanmaya gideceğiz. Beraberliği düşünmüyoruz. 1 puan değil, hedefimiz 3 puan… Son günlerde dışarıda yaratılmaya çalışılan ‘G.Saray'a 1 puan yeter' anlayışını asla kabul etmiyorum. Asla böyle düşünmeyeceğiz. Herkes galibiyete odaklansın. İyi bir takımız ve Kadıköy'de de galip gelmeliyiz” diyerek futbolcularını 3 puana şartlamayı hedefledi.

Öte yandan, genç teknik adam, Kadıköy deplasmanında oyun düzeninde bir değişikliğe gitmeyip yine Burak Yılmaz'ı ileride tek forvet ve arkasında ise Wesley Sneijder'ı görevlendirerek ideal sistemi ile sahaya çıkacak.