SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Chelsea ile Tottenham Hotspur arasında Wembley’de oynanan Lig Kupası finalinin ardından iki takım taraftarları arasında olaylar çıktı.

Olay Cumartesi günü oynanan ve Chelsea’nin 2-0 kazandığı final maçının ardından yaşandı. Karşılaşmanın bitmesi ile birlikte evlerine dönmeye çalışan çok sayıda taraftar, ulaşım aracı olarak metro istasyonunu kullandı. Bu arada karşı karşıya gelen iki taraftar grubu arasında sözlü sataşmalar meydana geldi.

Gerilimin oldukça arttığı istasyonda bir Tottenham taraftarının önce bir kadının boynundaki Chelsea atkısını raylara fırlatması, olayların fitilini ateşledi. Kadın taraftarın, elindeki bayrağın sopası ile atkıyı fırlatan taraftara vurması olayların büyümesine neden oldu. Daha sonra da bir Tottenhalı holigan, önce Chelsea takımına küfür ederek tezahüratta bulundu, olayları sakinleştirmeye çalışan bir Chelsea taraftarına saldırdı. 

Çevredekilerin araya girmesine rağmen sakinleşmeyen holigan, bir Chelsea taraftarının omuzuna yumruk attı. Araya girmeye çalışan bir başka taraftarın suratına da defalarca yumruk atmaya başlayan holigan, polisin gelmesi ile tutuklanarak karakola götürüldü.

Chelsea taraftarları daha önce de Paris Saint Germain’de oynanan Şampiyonlar Ligi maçı sonrasında metro istasyonunda Afrika kökenli bir vatandaşı trene almayarak ırkçı saldırıda bulunmuşlardı. Taraftarlar daha sonra “Biz ırkçıyız ve bundan dolayı mutluyuz” şeklinde tezahürat yapmışlardı. 

Yayınlanma Tarihi:16:46,