SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi çeyrek final serisi ikinci maçında Fenerbahçe’yi 59-57 yenerek seriyi devam ettirebildikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Memnun, Fenerbahçe karşısında takımının büyük karakter gösterdiğini kaydetti.

Memnun, “Bugün seriyi burada bitirebilirdik ama ilk maçın sonunda yaptığımız basit hatalarla bir maç daha oynamak durumundayız. Seriyi devam ettirebildiğimiz için açıkçası çok mutluyuz. İlk maçı, son anlarda basit hatalarla kaybedince takımın morali çok bozulmuştu. Kalkıp, konsantre olup, çok karakterli mücadele ettiler. Son 1-2 dakika hariç müthiş müdafaa yaptığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Hücumda da çok akıllı oynadıklarını vurgulayan Memnun, “Maçın sonu biraz dramatik oldu. Kolay olabilirdi ama basit 1-2 hata geldi. Bizim takım oynadıkça gelişen bir takım. Üçüncü maça kadar birkaç günümüz var. Bugün sakat oldukları halde oynayan çok oyuncumuz vardı. Onları dinlendireceğiz. Sakatlıklarını tedavi etmeye çalışıp, son maça kazanmak için bütün gücümüzle, konsantrasyonumuzla gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Ekrem Memnun, sarı-kırmızılı taraftarların kendisine ve takıma verdiği destek konusunda, “Çok teşekkür ederim. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Taraftarı yürekten kutluyorum. Müthiş bir destek verdiler” dedi.

Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı’nın, sarı kırmızılı kulübün en başarılı şubelerinden biri olduğunu da söyleyen Memnun, şöyle devam etti:

“Kulübü her zaman onurlandırmış bir takım. Bugün de o kültürüne, karakterine yakışır bir şekilde seyircinin desteğiyle müthiş oynadılar. Transfer döneminde yönetim bize oyuncu almak için çok uğraştı ama istediğimiz gibi bir oyuncu bulamadık. O zaman da elimizdeki oyuncularla devam etme kararı aldık. Bu takım çok onurlu bir takım, ben çok seviyorum. Kapasitesinin üstünde oynamaya çalışan bir ekip. Her maçın sonuna kadar asılmak isteyen bir takım. Gurur duyuyorum bu takımla.”

Sarı-kırmızılı basketbolcu Ayşegül Günay da maçı kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, “Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. İlk maçı son anda kaybettik. Seriyi üçüncü maça taşıdık. Oradan da galibiyetle çıkıp dörtlü finale kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu.