SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a stat şoku

Beşiktaş camiasının sabırsızlıkla beklediği statta, çatının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi ve koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin en az 7 ay daha süreceği belirlendi. Siyah-beyazlı takım, Vodafone Arena bitene kadar gelecek sezon Süper Lig ve Avrupa kupası maçlarının bir bölümünü yine farklı statlarda oynayacak.

Güncellenme: 10:40, 06/03/2015
Beşiktaş’a stat şoku

Beşiktaşlı taraftarların açılışını büyük sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena'nın 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete gireceği ortaya çıktı.

Yapımı olağanüstü bir çalışmayla devam etmesine karşın, stadın çatısının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi ve koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin en az 7 aylık bir süre gerektirdiği bildirildi. Siyah-beyazlı kulübün açılış tarihi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı belirlediği, dolayısıyla Beşiktaş'ın 2015-2016 sezonunun ilk 4 veya 5 maçını yine başka statlarda oynamak zorunda kalacağı ifade edildi.

Vodafone Arena öngörülen tarihte hizmete girdiği takdirde Beşiktaş gelecek sezon Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi maçlarının bir bölümünü de daha önce UEFA'ya bildirdiği üzere Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapacak.

Milliyet