SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Azerbaycan Milli Takımı kaptanı ve AZAL Teknik Direktörü Terlan Ahmedov, basında kendisiyle ilgili çıkan “Türkiye bize şike teklif etti” iddialarını yalanladı.

Ahmedov, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun iki gün önce Neftçi takımıyla oynadıkları kupa maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında gündeme geldiğini fakat orada Türkiye’nin şike teklif ettiği yönünde herhangi bir iddiada bulunmadığını söyledi.

Bir gazetecinin, Neftçi ile daha önce oynadıkları lig maçını “sattıkları” yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine Ahmedov, kendisinin Dünya Kupası Elemeleri’nde 2002 yılında Türkiye ile oynadıkları maçı örnek gösterdiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Çok agresif bir oyundu. Çok sayıda sarı kart gösterildi. Karşılaşma sonrasında bazı milletvekilleri bizi Türkiye’ye karşı sert oynadığımız için eleştirdi. Ben de o zaman bunun oyun olduğunu, oyunda benim için kardeş olmadığını söylemiştim. ‘Türkiye bize şike teklif etti’ gibi cümle kurmadım. Oyundan önce birilerinin bize bir şeyler teklif ettiğini asla söylemedim. Haberler karşısında şoke oldum. Bu haberi yapanları Allah’a havale ediyorum.”