SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Avrupa Ligi top 16 turu F Grubu’ndaki 9. maçında Rusya’nın Nizhny ekibini 92-79 yenen Fenerbahçe Ülker’de başantrenör Zeljko Obradovic, karşılaşmada iyi oynadıklarını söyledi.

Ülker Sports Arena’daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zeljko Obradovic, öncelikle oyuncularını kutlarken, “Bugün iyi bir maç oynamamız önemliydi. En iyi mücadelemizi ikinci çeyrekte verdik. Özellikle savunma açısından çok iyiydik” dedi.

Maç için konsantrasyon ve motivasyonu her zaman vurguladığını aktaran Obradovic, yakalanan fark nedeniyle üçüncü çeyrekte takım olarak bir rahatlık içine girdiklerine dikkati çekerek, “Böyle olunca da fark azaldı ve maç tekrar başa döndü. Yeniden başlamak zorunda kaldık” değerlendirmesinde bulundu.

Maçta bütün oyuncularına şans verme imkanı bulduğunu anlatan Sırp teknik adam, her oyuncunun takıma desteğe hazır olmaları gerektiğini çünkü önlerinde çok maç olduğunu sözlerine ekledi.

– Nizhny cephesi

Nizhny Başantrenörü Ainars Bagatskis, Fenerbahçe’nin dış atışlardaki yüzdeli oyununun sonucu belirlediğini dile getirdi.

İstanbul’a hazır olarak geldiklerini kaydeden Bagatskis, “Maçta çok iyi şut kullandılar. Üç sayılık atışlarda çok iyiydiler. Oyundaki avantajı da bu şekilde ele geçirdiler. İkinci çeyrekte çok top kaybı yaptık ve bunu avantaj olarak kullandılar. Rakibi bir ara yakaladık ama yine üç sayılık atışlarda farklarını ortaya koyarak maçı kazanmayı başardılar” şeklinde görüş belirtti.