SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basına ve taraftara kapalı olarak teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları süren Yatabare ve Belkalem ile izinli olduğu belirtilen Constant katılmadı. Isınma hareketleriyle başlayan çalışma çift kale maç ve taktik antrenmanla devam etti. Ersun Yanal’ın sık sık oyuncularını pozisyon hatalarına karşı uyardığı da belirtildi.

ÇİFT ANTRENMAN

Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi’ndeki yoğunluk nedeniyle sezonun geride kalan bölümünde neredeyse 3 günde bir maç yapmak zorunda kalan Trabzonspor, uzun süredir çift antrenman yapmıyordu. Maç yükünün ağırlığı nedeniyle oyuncularıyla taktik çalışma yapamamaktan yakınan Ersun Yanal, iki kulvardan elenince taktik antrenmanlara ağırlık vermeye başladı. Trabzonspor, sabahki antrenmanın ardından akşam yapacağı antrenmanla da çalışmalarını sürdürecek. Ersun Yanal’ın fırsat buldukça çift antrenman programı uygulayacağı da vurgulandı.

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Trabzonspor Kulübü, Konya’da savaş uçağının düşmesi sonucu 2 pilotun şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı yayınladı. Kulübün internet sitesinden yayınlanan mesajda, “Eskişehir 1’inci Ana Jet Üssü’nden havalanan F-4E 2020 askeri eğitim uçağının, Konya atış sahasında belirlenemeyen nedenle düşmesi sonucu 2 pilotumuzun şehit olduğu haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz” ifadesi kullanıldı.