SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego hep 11’de oynamalı

BÖYLE bir ortamda Fenerbahçe, beklediğimden daha iyi bir performans sergiledi. Bunun en önemli nedenlerinden biri Diego Ribas'tı. Şampiyon kadroya yapılan tek takviye olan Brezilyalı futbolcunun şu ana kadar çoktan bu kadronun değişilmezi haline getirilmesi gerekirdi. Sıkıntı futbolcuda mı, teknik heyette mi bilmem ama dün izlediğim Diego, Galatasaray derbisi öncesi beni fazlasıyla memnun etti. Top ayağındayken sürekli arayışta. Arkadaşlarını yönlendiriyor, iyi paslar dağıtıyor. Yapılan sertliklere rağmen kendini kontrol etmeyi başarabiliyor. Attığı gol 10 numaraydı. Topu alışı ve sonrasında yaptığı aşırtma vuruşla harika bir gol attı.

SOW'U da beğendim. Konya maçı sonrası kaçırdığı goller nedeniyle taraftardan ve arkadaşlarından özür dileyen Senegalli, güzel bir gol attı. Webo ile çok iyi anlaştı. İstekli ve hırslıydı ama karşı karşıya pozisyonu yine değerlendiremedi.

DEFANSA ÇEKİLMEMELİYDİ

TEKNİK direktör İsmail Kartal Sow ve Diego'yu erken oyundan çıkararak ikisine de derbide forma vereceğini gösterdi bence. İkisinden de istediğini aldı. Bu değişiklik ayrıca, 2-0'ı koruma amacıyla yapılmıştı. Ancak Mersin'in golü o değişiklikler sonrasında geldi. Bu bile, Fenerbahçe'nin asla savunma ağırlıklı oynamaması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Eğer büyük takımsan savunmaya çekilmemelisin. Sen gol aramazsan, rakip gelir golü atar.

SELÇUK Şahin'in bu takımda olmasına anlam veremiyorum. Vasatın altında kaldı dünkü maçta da. İsmail hocanın yerinde olsam, yerine genç bir oyuncuyu denerdim. Mehmet Topuz adeta futbolu unutmuş. Zaten geldiğinden beri kazandırdığı bir maçı hatırlamıyorum. Son haftaların formsuz ismi Meireles, boş kaleye atamadığı golle Emenike'den esintiler sundu.

FENERBAHÇE'NİN yediği golde Serdar Kesimal, Tita'dan yediği çalımla bu takımın oyuncusu olmadığını yine gösterdi. Savunma ise hep birlikte uyudu. Cezası biten Volkan'a yaptığı laubali hareketler yakışmadı. Aklının Galatasaray derbisinde olduğu çok belliydi.

SARI-LACİVERTLİLER futbol olarak idare etse de derbi öncesi en azından moral kazandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek