SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Club Brugge’den ilginç Beşiktaş planı

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Club Brugge'un, Siyah-beyazli ekibin taraftarına yönelik büyük bir planın içinde olduğu ortaya çıktı.

Güncellenme: 11:11, 05/03/2015
Club Brugge’den ilginç Beşiktaş planı

12 Mart’ta evinde Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan Club Brugge’un, UEFA uygulamasını gözeterek 1250 adet taraftar biletini İstanbul’a gönderdiği öğrenildi.

STAT KAPILARI DHA İÇİN AÇILDI

Club Brugge tesislerine giden DHA ekibine, maçın oynanacağı stat olan Jan Breydel’in kapılarını açarak görüntü alınmasında yardımcı olan ve adının açıklanmasını istemeyen bir Brugge görevlisi, Belirlenen 1250 taraftar dışında tribünlerde başka Beşiktaş taraftarının olmaması için çok titiz bir çalışma başlatıldı. Belçika dışından gelerek maç bileti almak isteyenlere kesinlikle bilet verilmiyor. Belçika vatandaşlığı bulunanlar da incelenecek ve daha önce en az bir veya iki Brugge maçına girmiş olacak. Aksi halde bilet alamayacak. Böylece tribünlerin mavi-siyahlı taraftarla dolacağına inanıyoruz dedi.

Club Brugge’un söz konusu uygulamasıyla Belçika’nın yanı sıra komşu ülke Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden Beşiktaş’a 12. adam desteği vermeyi planlayan gurbetçilerin önünün kesildiği belirtildi.

Brugge şehrinde esnaf olan ve Club Brugge’un bir çok oyuncusunu da mekanında ağırladığını belirten Nuri Uçak ve Brugge’a 45 km mesafede bulunan Gent şehrinden maça gitmek isteyen Beşiktaş taraftarı Sadi Meriç, anlattıklarıyla Brugge görevlisini doğruladı.

BELÇİKA VATANDAŞI OLMAYANLARA BİLET SATILMIYOR

Konuşmaya başlamadan önce Club Brugge’un yıldız oyuncusu Victor Vazquez ile mekanında çekildiği fotoğrafı gösteren Nuri Uçak, Belçika vatandaşı olmayanlara bilet satılmıyor. Beni, Almanya ve diğer ülkelerden tanıdıklar sürekli bilet için arıyorlar. Hatta Beşiktaş taraftar dernekleri dahi bilet temin edemiyor. Daha önce Club Brugge’un maçlarına gittiğim için, biz bilet alabileceğiz, ama bu da sınırlı olur dedi.

Beşiktaş’ı çok sevdiğini, ama maç bileti alamadığını söyleyen Sadi Meriç ise, Beşiktaş Kulübü için 1250 bilet ayrılmış, o biletleri de Beşiktaş Kulübü İstanbul’da taraftara veriyor. Burada Club Brugge’den de bilet alamıyoruz. Bizlerin kimlik kartlarını kontrol ederek, daha önce Brugge maçlarına girmediğimizi tespit ediyor ve bilet vermiyorlar. Ayağımıza gelecek Beşiktaşımızı, izleyemeyeceğiz diye sitem etti.

VICTOR 2 MAÇTA DA YOK

Öte yandan geçen hafta sonu sağ ayak bileğinden sakatlanan Brugge’un yıldız oyuncusu Victor Vazquez’in, en az altı hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.