SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, antrenmanda Viola’ya yüksek sesle konuştuğunu, oyuncunun da kırıldığını belirterek, “Ben oyuncunun eşi ya da kız arkadaşı değilim. Kimsenin kimseye kızma hakkı yok. Senin kapris yapacağın yer başka yerlerdir, onlara yapacaksın” dedi.

Kardemir Karabükspor, hafta sonunda deplasmanda Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına kendi tesislerinde başladı. Teknik direktör Yılmaz Vural gözetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları devam eden Emre Güngör ve Erdem katılmadı. Antrenman sonunda kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Vural, 3-2 kaybettikleri Trabzonspor maçında şanssızlıklar yaşadıklarını söyledi. Hakemin taraftardan etkilendiğini savunan Vural, “Ancak kaybetmemize rağmen oyuncularımızın güvenini kazandık. Bu ileriye dönük güzel işaret” dedi.

‘7 GALİBİYET ALMAMIZ LAZIM’

Takımın puan durumunun çok kötü olduğunu, bu durumdan çıkmak için çaba serf ettiklerini belirten Vural, “4 maçta 7 puan planlamıştık. Kolay değil. İstatistikler ortada. 21 maçta 4 maç kazanmış takım var. Kalan maçlarımızdan 7 galibiyet almamız lazım. Bunu başaracak kalite var takımda. Kardemir Karabükspor’un bulunduğu durum, hak ettiği durum değil. Oynadığı oyuna bakan herkes bu takımın ligde kalması gerektiğini bize iletiyor. Ben inanıyorum. Bu takım oynayacağı her takımı yenebilecek kapasiteye sahip. Oyuncularım bizi mahcup etmeyecek” diye konuştu.

GAZİANTEP, AKHİSAR BELEDİYE, TORKU KONYA RAKİBİMİZ

Gaziantep’de Muhammet’in oynayamayacak olmasının kendileri için avantaj olduğunu ifade eden Vural, şöyle konuştu:

“Rakibimizin 3 maçını izledik. Ne yapmak istediklerini, ne uygulamak istediklerini, oyuncu bireyselliğinin yeterli mi yetersiz mi olduğunu gördük. Çalışmalarımızda bunlara ağırlık vereceğiz. Ligde 9’uncu sıradalar. Onların ligde kalma şansı bizden daha kolay. Toleranslı bir takım ama biz ise kaybetme toleransı olmayan bir takımız. Gaziantepspor, Akhisar Belediyespor ve Torku Konyaspor bizim rakibimiz. Bu takımları yendiğimizde sıkıntıya düşecekler. Trabzonspor karşısında ki oyunun üstüne katarak bu maçlara çıkarsak kazanırız. Her şey çok güzel bir tek sonuca ihtiyacımız var. Hep birlikte bu takımın ligde kalması adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Oynamayan oyuncularımıza da teşvik verilecek.”

‘KART GÖREN OYUNCU BENİ BAŞINA BELA EDER’

Hakeme itiraz ederek anlamsız kart gören oyuncular için ceza uygulanacağını açıklayan Vural, şöyle dedi:

“Oyun gereği yapılmış her sarı kart başımızın üstünde. Hatta kırmızı kart da dahil. Ama oyun dışı olanlar cezaya tabi olacak. İtirazla oyuncu sarı kart görürse beni başına bela alır. Salakça kart görmeyecek. Adam gibi görecek, itiraz etmeyecek. Adam gibi oyununu oynayacak. Bunu da kendilerine söyledim. Aramızda anlaşma var.”

‘BENİM DEDİĞİM OLACAK’

Bugün yaptıkları antrenmanda oyuncusu Viola’ya biraz yüksek sesle konuştuğunu ve oyuncunun kırıldığını aktaran Vural, şöyle devam etti:

Ben oyuncunun eşi ya da kız arkadaşı değilim. Kimsenin kimseye kızma hakkı yok. Senin kapris yapacağın yer başka yerlerdir, onlara yapacaksın. Oyuncu 2 saatlik çalışma içinde bizi dinlemek, istediklerimizi yapmak zorunda. Olumsuzlukta ben gidiyorsam burada benim dediğim olacak, senin değil. Sonuç olarak sorumluluk bende. Hiç bir oyuncu gitti mi buradan? Kafkas gitti. Çünkü Türkiye liglerinde en büyük sorun antrenör oyuncu ilişkilerinde maalesef. Bana ‘Niye bu kadar takım değiştiriyorsun?’ diye soruyorlar. Gerekçelerimden bir tanesi budur. Ben antrenörlük yaparım, hiç kimse de umurumda olmaz. Gideriz 27’nci takım buluruz. Ama antrenör gibi çalışırım.