SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin file bekçisi Volkan Demirel, Türkiye Kupası’nda Mersin İdmanyurdu ile oynadıkları mücadelenin ardından konuştu.

Volkan kısa bir maç değerlendirmesinin ardından, Galatasaray derbisini değerlendirdi;

“Güzel bir maç oldu. Galibiyet için oynadık ve gol yemeden kapatmak istiyorduk maçı ama gol yedik. Deplasmanda böyle galibiyetler önemlidir. Şimdi önümüzde bir derbi maçı var, bunu geride bırakmak lazım. Derbi maçına en iyi şekilde hazırlanıp, bekleyeceğiz. Galatasaray maçları Fenerbahçe camiası için her zaman önemlidir. Bir futbol bayramı. Umarım iyi bir maç seyrettiririz. Taraftarımıza sesleniyorum, bizimle sahada kalsınlar. Biz gereken mücadeleyi göstereceğiz.

“GEÇEN SENE DE…”

Biz geçen sene de bu tarz durumları yaşadık. Sakatlıklar, cezalılar, puan kaybı yaşıyorsunuz. Bir kayıp yok, daha 12 hafta var, değirmenin altından çok sular akar. Belli başlı maçlarda kötü oynayacaksınızdır, her takım için söylüyorum bunu. Ben 12 senede çok şey gördüm. Biz bu maçın önemini ve ligdeki pozisyonumuzu bildiğim için galip gelmemiz gerektiğini biliyoruz. Puan kaybı üzdü, ama pozisyona girip kazanamadığımız maçlar yaşadık. Şu anda konuşmak için erken. Daha 12 hafta var.