SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu CAS’tan umutlu

Mersin ekibinin FIFA'nın getirdiği transfer yasağı nedeniyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı itirazın sonucu 17 Mart'ta açıklanacak.

Güncellenme: 11:42, 04/03/2015
Mersin İdman Yurdu CAS’tan umutlu

Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı, FIFA’nın takıma getirdiği transfer yasağıyla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptıkları itirazın sonucunun 17 Mart’ta açıklanacağını ve yasağın kalkacağını düşündüklerini söyledi.

Kahramanlı, yaptığı açıklamada, eski kaleci David Bicik’in alacakları nedeniyle FIFA’nın takıma getirdiği transfer yasağıyla ilgili CAS’a itirazda bulunduklarını ve ocak ayında da ilgili duruşmanın görüldüğünü hatırlattı.

Savunmalarını yaptıkları tarihten itibaren yaklaşık bir buçuk ay geçtiğini vurgulayan Kahramanlı, şunları söyledi: “Sonuç olumlu gelir diye düşünüyoruz. Biz bunu hak etmedik. Bir insanı cezalandıracaksanız önce bu insanın suçu nedir, bu cezayı verirken hangi şartlarda veriyorsunuz, süre nedir, tebligatınız nedir buna da bakmak lazım. Bununla ilgili herhangi bir savunma yapmadan bu cezayı veriyorsan bu doğru değil. FIFA böyle bir hata yaptı. Biz savunmamızı yaptık ve 17 Mart’ta yasağın kalkacağını düşünüyoruz.”

Hedef Avrupa’ya gitmek

Kahramanlı, transfer yasağına rağmen Mersin İdmanyurdu’nun ligde iyi bir yerde olduğunu söyledi. Ligin ikinci yarısında üst üste güzel galibiyetler aldıklarını belirten Kahramanlı, “Bu bir ekip işi. Takım sahaya çıktığında herkes oynuyor, mücadele ediyor ve gerekeni en iyi şekilde yapıyor. Başarı da buradan geliyor. Takım içerisindeki birlik beraberlik sahaya da yansıyor” dedi.

Kahramanlı, kalan haftalarda da başarılı sonuçlar almayı hedeflediklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “İnşallah kalan 12 haftada galibiyetlerimizi sürdüreceğiz. Kendi sahamızda 7 maçımız var. Bunları iyi şekilde değerlendirirsek Mersin İdmanyurdu neden Avrupa’ya katılmasın. Tabi ki hedefimiz var. Hedefe oynayan takımız. Ya kupada ya da ligde hak ettiğimiz yere gelmek için mücadele edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:11:41,