SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma başlamadan önce sarı lacivertli kulüp Dünya Kadınlar Haftası'nda salonda küfür olmaması için anons yaptırdı. Ancak buna rağmen az sayıda taraftar küfür edince Başkan Aziz Yıldırım, 1. periyot sonunda mikrofonu alıp “Dünya Kadınlar Haftası'nda burada küfür yok. Annelerim ve kadınlarımız için sadece takımınıza destek verin. Küfür edenlerin burada yeri olmaz” sözleriyle taraftara seslendi. Fenerbahçe taraftarının çok büyük bölümü bu anonsa alkışlarla karşılık verdi.

AZİZ YILDIRIM ELİNE MİKROFONU ALDI VE…

ANCAK 2-3 kişilik bir grup F.Bahçe Başkanı'nın arkasına geçerek küfür etmeye devam etti. Bu sırada devre arası oldu ve Aziz Yıldırım içeri gitmek için hareketlendi. Bu gruptan alkollü olduğu iddia edilen bir kişi Yıldırım'a dönerek “Bu maçta küfür etmeyeceğiz de hangi maçta küfür edeceğiz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Aziz Yıldırım, bu taraftarın yanına gitti ve yaptığının yanlış olduğunu söyledi. Ancak alkollü olduğu iddia edilen taraftar Aziz Yıldırım'a ve ailesine de küfretti. Yıldırım bunun üzerine sinirlendi ve dışarı çıktı. Poliseler bu taraftardan şikayetçi olduğunu söyleyen F.Bahçe Başkanı'na polisler, Örnek Mahallesi Karakolu'na gidip şikayetçi olması gerektiğini söyledi.

İKİNCİ DEVREYİ KAÇIRDI GÖZALTINA alınan taraftar ve Aziz Yıldırım karakola gittiler. Yıldırım, burada olayları anlattı ve bu taraftardan şikâyetçi olduğunu söyledi. Yaklaşık 45 dakika karakolda kalan Aziz Yıldırım mücadelenin 2. devresini de izleyemedi. Daha sonra yanıda şoförü, stat müdürü Ayhan Bak ve yönetici Avukat Deniz Aytöre ile birlikte karakoldan ayrılan Yıldırım'ın son derece neşeli olduğu ve Aytöre ile sohbet ettiği görüldü. Bu arada yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu da Aziz Yıldırım'a destek olamk için karakola geldi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:58,