SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın yıldızlarına teklifler yağıyor

Demba Ba'dan Gökhan Töre'ye, Olcay Şahan'dan Franco'ya, Oğuzhan'dan Kerim'e, dünyanın dört bir yanından transfer teklifleri geliyor...

Güncellenme: 10:18, 04/03/2015
Kartal’ın yıldızlarına teklifler yağıyor

AMK SPOR

Avrupa Ligi’nde fırtına gibi esen, Türkiye’de kıran kırana şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş’ta futbolcuların üst düzey futbolu, Avrupa ve Arap ülkelerinin dikkatinden kaçmadı.

Bu başarılı performans üzerine siyah beyazlıların yıldızlarına teklif yağmaya başladı. Bu sene 29 maçta 23 kez rakip fileleri havalandıran Demba Ba’ya Arap ülkelerinden 22.5 milyon Euro’luk dev bir teklif yapıldığı biliniyordu. Beşiktaş yıldız golcüsünü bırakmadı ama cazip öneriler Demba Ba ile sınırlı kalmadı.

FRANCO’YA SOCIEDAD TALİP

Gökhan Töre özellikle Tottenham ve Liverpool maçlarındaki performansı ile İngiliz kulüplerinin iştahını kabarttı. Beşiktaş’a menajerler aracılığıyla gelen tekliflerde siyah beyazlıların kapıyı 15 milyon Euro’dan açtığı kaydedildi. Ayrıca Bundesliga ekiplerinin de Olcay Şahan’ı istediği, Pedro Franco’ya da İspanya’dan Real Sociedad’ın talip olduğu konuşuluyor.

İTALYANLAR OĞUZHAN’IN PEŞİNDE

Siyah beyazlı kulübe İngiltere’nin Arsenal takımından transfer olan Oğuzhan Özyakup’a da İtalya’dan teklifler geldiği biliniyor. Özellikle Fiorentina’nın Oğuzhan’ı ısrarla istediği kulislerde konuşuluyor. Genç Kerim için de İtalyan ve İngiliz takımlarının sıraya girdiği, teklif için hazırlandıkları iddia edildi.