SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göktürk kadroya geri dönüyor

Ergin Ataman'ın, Eskişehir Basket ile oynanan maçın devre arasında tokatladığı sonrasında da kadro dışı bıraktığı Göktürk Ural yeniden kadroya dahil ediliyor.

Güncellenme: 13:01, 04/03/2015
Göktürk kadroya geri dönüyor

AMK SPOR ÖZEL HABER

Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman’ın, Eskişehir Basket maçının devre arasında performansından memnun olmadığı Göktürk Ural daha sonra kadro dışı bırakılmıştı.

Son günlerde yaşanan ayrılıklar sonrasında da(Carlos Arroyo, Aleks Maric) kadroda açık yaşayan Galatasaray, Göktürk’ü yeniden kadroya dahil ediyor. Yönetici Ural Aküzüm oyuncu ile görüş, şimdi de aile ile görüşüp Göktürk’ün kadroya dönmesini sağlayacak.

Olayın ardından “Soyunma odası bizim özelimizdir. Tokat da atarım hakaret de ederim” diyen Ergin Ataman, tepkilerin büyümesi sonrasında şu açıklama ile özür dilemişti: “Eskişehir maçının devre arasında, oyuncumu uyarma ve dikkatini toplama amacıyla da olsa, soyunma odasında atmış olduğum tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkındayım.

Yaşanan bu gelişmelerden olumsuz yönde etkilendim ve çok üzgünüm.

25 yıllık basketbol antrenörlüğümün tamamında oyuncularımla bir hoca-öğrenci ilişkisinden ziyade bir ağabey-kardeş ilişkim olmuştur. Bugün Basketbol Milli Takımımız ve NBA’de oynayan onlarca genç oyuncunun yetişmesinde katkı vermiş, Türkiye’deki gençlere, özellikle genç antrenörlere örnek olmuşumdur.

Zaman zaman Dünya’da ve ülkemizde de sporda yaşanan bu tarz hareketlerin tasvip edilecek bir yanı olmadığı aşikârdır.

Ben de bu davranışımın bir hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum, ancak bu şekilde davranmamam gerekiyordu.

Tüm spor kamuoyundan özür diler, şimdiye kadar olduğu gibi aynı istek ve inançla Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin Türk sporuna ve Milli Takımlarımıza kazandırılması için daha dikkatli ve duyarlı olarak çalışacağımı ve bu yönde örnek olacağımı belirtirim.

Saygılarımla;”

Yayınlanma Tarihi:13:00,