SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendi sahalarında avantaj yakalamak istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

Yakaladıkları net pozisyonlardan birini gole çevirmeleri halinde maçın daha farklı geçebileceğini vurgulayan Çalımbay, “Beklemediğimiz anda, belki de iyi oynarken yediğimiz goller hakikaten kötü oldu. Maçın ilk yarısının bitmesine dakikalar kala bir gol daha yememiz takımda bir boşluk oluşturdu” dedi.

Çalımbay, ikinci yarıya daha disiplinli başladıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bundan önceki kupa maçlarında olduğu gibi maç eksiği olan arkadaşlarımızı oynatmaya çalıştık. Çünkü devre arasında transfer yapamadığımız için herkesin maç temposunu kazanması gerekiyordu. Bu maç Oktay, Serol ve Tita için çok önemliydi. Diğer maç eksiği olan arkadaşlarımız için de önemliydi.”

Fenerbahçe’nin aldığı galibiyetle avantaj yakaladığını belirten Çalımbay, “Futbol bu, içinde her şey oluyor. Bizim için önemli olan lig. Fenerbahçe maçı önemli ama bizim için önemli olan başta Trabzonspor maçı ve lig maçları. Fakat önümüzdeki seneler tabii ki hem ligde, hem de kupada daha farklı şekilde oynayacağız. Şimdiki tek amacımız Fenerbahçe maçını unutup, Trabzonspor maçı, sonra da oynayacağımız lig maçlarını kazanmak” diyerek sözlerini tamamladı.